Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mistubishi Lancer 2006 - podświetlenie przycisku trójkąta w kabin

11 Lut 2014 22:20 4113 4
  • Poziom 8  
    Witam, mam Lancera 2006, i niedawno spaliła mi się żarówka w przycisku "trójką". przedtem po naciśnięciu tego przycisku mrugała, a podczas włączenia świateł również delikatnie świeciła. teraz nic takiego nie ma miejsca. Bezpieczniki sprawdziłem, więc myślę że jest spalona.
    Moje pytanie brzmi, czy ktoś ma pojęcia jak tam się dostać?? żeby wymienić tą żarówkę??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Klimatyzacja automat czy ręczna?

Niestety musisz zdemontować:
    - radio
    - listwę wokół radia (spinki)
    - ramkę wokół liczników (śruby)
    - wtedy odsłonią się śruby trzymające listwę z tym przyciskiem i zegarkiem
    - wtedy wyciągasz listwę a z niej wyłacznik

Trochę roboty jest...
  • Poziom 8  
    A czy wiesz może jaka żaróweczka tam siedzi wewnątrz? bo nie chcę później z rozebranym kokpitem szukać konkretnej :)
  • Poziom 32  
    Niestety nie pamiętam już dokładnie który rozmiar, ale tam masz wszędzie takie (wszystkie rozmiary są używane):
    Mistubishi Lancer 2006 - podświetlenie przycisku trójkąta w kabin

Ona jest tam montowana bokiem więc led może się nie nadać.

Na forum mitsumaniaki jest opis demontażu ze zdjęciami...
  • Poziom 8  
    Dla wszystkich zainteresowanych, choć post dość stary to jednak sam na niego odpowiem.
    Przycisk świateł awaryjnych tzw trójkąt w Mitsubishi lancer jest podświetlany żarówką widoczną na poprzednim poście, pierwsza z lewej. Aby się do niej dostać są dwie możliwości.
    1. tak jak pisał cefaloid, rozebrać znaczną część deski rozdzielczej, poodczepiać plastiki, itd.
    2. metoda znacznie prostsza, i mniej czasochłonna, mianowicie:
    -wyciągamy radio
    -wkładamy szczupłą dłoń do otworu po nim
    -kierujemy się ku górze, tam jest kabel oraz cały przycisk trójkąta, wystarczy złapać go palcami za zatrzaski po obu stronach i wyskoczy do przodu.
    Wówczas wymiana jest banalnie prosta rozłączamy przycisk od kostki, tylko trzeba uważać na sprężynkę, wymieniamy żarówkę i wszystko składamy z powrotem

By lepiej zobaczyć przycisk od wewnątrz, można wymontować półkę na drobiazgi od strony pasażera.

W załącz przesyłam zdjęcie trójkąta by zobaczyć gdzie są zatrzaski Mistubishi Lancer 2006 - podświetlenie przycisku trójkąta w kabin