Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Twin Turbo Deluxe HY-803 - Urwany kabel

Aseri15 11 Feb 2014 23:13 1800 6
    Aseri15
    Level 32  
    Witam., mam taki problem, że dostałem ostatnio uszkodzoną kierownicę do komputera. A usterka polega a tym, że kabelek nie posiada wtyczki, wystają tylko kolorowe przewody.

Po małych poszukiwaniach znalazłem takową rozpiskę gdzieś tu na forum -> http://pinouts.ru/Inputs/GameportPC_pinout.shtml

Ponieważ nie posiadam takiej wtyczki na składzie, może ktoś wie, który kabelek pod który otwór powinien być podłączony ?

Kolory przewodów które wystają z izolacji:

Czerowny, pomarańczowy, różowawy, żółty, czarny, biały, brązowy, niebieski, szary, fioletowy, zielony i jasny błękitny.

Może ktoś posiada jakąś rozpiskę, lub wie który kolorek pod który otwór podłączyć, aby działało ?

Pozdrawiam.
    dt1
    Admin of Computers group
    Witaj,
    Niestety z kolorów niczego nie wywróżysz. Sugeruję wziąć w dłoń miernik i z pomiarów kabli wywnioskować, gdzie jest masa, plus, wyjścia poszczególnych osi i przycisków. Można również rozkręcić sprzęt i wizualnie zidentyfikować, za co odpowiadają poszczególne kolory.
    Aseri15
    Level 32  
    Myślałem, że może ktoś już to rozpracowywał i wie który kabel do czego służy i który otwór jest do niego dedykowany. Kierownica jest kombatybilna z PS2/N64/PC więc napewno były 3 wtyczki, a co za tym idzie, nie wszystkie przewody będzie trzeba podłączyć do Gameport'u ( przynajmniej tak sądzę ). Temat zostawiam, może ktoś faktycznie się w to bawił. Spróbuję również sam dojść co do czego, ale nie obiecuję. Być może komuś się przyda w przyszłości.
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    dt1 wrote:
    Niestety z kolorów niczego nie wywróżysz.
    Dokładnie. Sprzęt rodem z Chin, i kolory kabelków mogą być różne nawet w tym samym modelu. Równie dobrze, mogą być wszystkie jednego koloru.
    Rozkręć kierownicę i zrób zdjęcia zamieszczonych tam płytek do których wlutowane są przewody.
    Daj te dane na forum, może dzięki temu będzie można rozpisać połączenia.
    Aseri15
    Level 32  
    Tak to mniej więcej wygląda, sory za jakość ;)

Twin Turbo Deluxe HY-803 - Urwany kabel Twin Turbo Deluxe HY-803 - Urwany kabel Twin Turbo Deluxe HY-803 - Urwany kabel Twin Turbo Deluxe HY-803 - Urwany kabel
    Aseri15
    Level 32  
    Niestety aktualnie nie posiadam niczego innego, co robi lepsze zdjęcia :(