Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - Formuła zmieniająca kolor czcionki i/lub komórki jeśli ...

Helloween 11 Lut 2014 23:36 20868 4
  • #1 11 Lut 2014 23:36
    Helloween
    Poziom 9  

Witam
    Proszę o pomoc szanownych użytkowników "excel'owców"

Mam komórkę (formatowanie komórki jest ustawione na data), w którą wpisuję datę następnego badania okresowego bhp pracownika, np. 2016-02-11, jak napisać formułę, która zmieni kolor czcionki tej daty i/lub wypełnienie komórki jeśli data systemowa będzie miesiąc wcześniej (do 2016-01-10 ma być normalne formatowanie) ?

Próbowałem formatowania warunkowego ale za bardzo mi nie wychodzi jeśli chodzi o datę.

0 4
  • Pomocny post
    #2 12 Lut 2014 00:09
    skorik
    Poziom 11  

Witam,
    spróbuj tak (w Excel 2007 lub nowszym):
    Zaznacz komórkę z datą następnego badania, kliknij:
    formatowanie warunkowe -> reguły wyróżniania komórek -> większe niż... -> w okienku, które się otworzy wskaż komórkę w której masz obecną datę i dopisz "+31" (bez cudzysłowów) lub taką wartość dni ile potrzebujesz. Czyli w tym okienku będziesz miał np. =$C$3+31

Pozdrawiam

1
  • Pomocny post
    #3 12 Lut 2014 00:26
    Maciej Gonet
    Poziom 32  

Dobry wieczór,
    Formatowanie warunkowe to jest właściwy kierunek. Przykładowo można użyć formuły wartość komórki mniejsza (lub mniejsza lub równa) od:

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Pozdrowienia

2
  • Pomocny post
    #4 12 Lut 2014 00:28
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Witaj,
    Można to załatwić w prosty sposób formatowaniem warunkowym - jak na obrazku.
    Przykład z Excela 2003, w nowszych pewnie działa tak samo.

Excel - Formuła zmieniająca kolor czcionki i/lub komórki jeśli ...

/edit: Widzę, że zostałem uprzedzony odrobinę :)

-1
  • #5 12 Lut 2014 01:24
    Helloween
    Poziom 9  

Dziękuję bardzo Wam za pomoc, wszystko teraz działa jak powinno :)

edit:
    Sprawdzałem także (przykład użytkownika @Maciej Gonet, który najbardziej mi się spodobał) w OpenOffice Calc (3.2) i też działa z tą różnicą, że po zmianie daty systemowej - przy testowaniu - trzeba zamknąć plik i otworzyć go ponownie żeby uwzględniło formatowanie warunkowe.
    W Excelu działa bezproblemowo każdy z przykładów przez Was podany bez zamykania i ponownego otwierania pliku :)
    Jeszcze raz dziękuję.

0