Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony DAV-DZ660 do Komputera - Kino Domowe SONY DAV-DZ660 nie odtwarza dźwięku.

Silent23 12 Lut 2014 02:13 2481 3
  • #1 12 Lut 2014 02:13
    Silent23
    Poziom 2  

Witajcie.

Nie mogę sobie z tym poradzić.

Kino Domowe już starsze Sony DAV-DZ660 zostało podłączone kablem SPIDIF
    do płyty głównej ASROCK P67PRO3 do zintegrowanej karty dźwiękowej Realtek.
    Sterownik Realtek High Definition Audio Codecs R2.73

Na kinie ustawiłem ProLogicII Music, W sterownikach ustawiłem 5.1

Jak robię test głośników przez kino to słychać szum w każdym głośniku
    Jak robię test głośników naciskając po kolei w kompie to głucha cisza w głośnikach
    choć test wskazuje na odtwarzanie dżwięku.

Może mi ktoś mądrzejszy pomoże to skonfigurować...Bardzo proszę.

0 3
  • Pomocny post
    #2 12 Lut 2014 06:31
    Polon_us
    Poziom 41  

W kinie zamiast ProLogicII ustaw "A.F.D STD" lub "A.F.D MULTI".

Jedna z tych opcji powinna działać.

ProLogic jest analogowym systemem i nie możesz używać go w połączeniu z sygnałem cyfrowym.

Powodzenia :)

P.S. I jeszcze jedno - ustawienia karty Audio. W oknie "Dźwięk" mając tak jak pokazujesz, wyjście S/PDIF jako domyślne, LPM na "Właściwości" i następnie na "Obsługiwane formaty". Upewnij się, że masz zaznaczone Dolby i/lub DTS. Również próbkowanie ustaw bezpiecznie na 44.1 kHz. Jeżeli chcesz używać DTS to musisz również zaznaczyć 48kHz.

Działanie tego połączenia sprawdzałbym na oryginalnej płycie DVD (nie kopiowanej) z dźwiękiem DD. Nie mam pewności, czy test głośników również jest możliwy przy sygnale cyfrowym.

Jeżeli użyjesz płyty DVD, upewnij się, że program odtwarzający płytę, prawidłowo ma ustawione opcje dźwięku.

0
  • Pomocny post
    #3 12 Lut 2014 14:39
    anmedia
    Poziom 39  

Wlacz komputer i wypnij wtyczke kabla optycznego z kina domowego i zobacz czy swieci sie na czerwono. Jesli tak, to kolejna czynnosc sprawdz czy poprawnie w kinie domowym wybrales odpowiednie zrodlo instrukcja strona 30 i ustawiles jak na pierwszym rysunku powinie byc slyszalny dzwiek. W panelu ustawien wyjscia cfrowego nalezy wylaczyc wszystkie "upiekszacze".

0
  • #4 25 Lut 2014 12:42
    Silent23
    Poziom 2  

Witajcie.
    Poradziłem sobie z waszymi poradami. Otóż okazało się że faktycznie musi być ustawione tak jak kolega napisał Ja ustawiłem Akurat Pro Logic II i działa. Dźwięk nie zależnie od tego czy to film czy winamp jest przekazywany do kina i leci na wszystkie głośniki. W ustawieniach domyśłnie ustawiłem Digital Output.
    Załączam foto gdyby ktoś potrzebował jeszcze kiedyś :-D

Jedyne co to musi być kino przestawiane na funkcję "TV" i dźwięk leci...

Dziekuje
    T.

Spoiler:

0