Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Segate x2 - Czyżby to koniec?Dwa różne odczyty

ziutek188 12 Feb 2014 02:30 1188 6
    ziutek188
    Level 10  
    Witam chciałbym się dowiedzieć waszej opinii czy to już "koniec" odnośnie dysków segate
    Dysk numer 1 ST3250318AS 250GB
    odczyt hd tune

odczyt crystal disk

Dysk numer 2 ST380011A 80GB

Dziękuję z góry życzliwym:)
    K_o_s

Level 24  
    W obu przypadkach występuje parametr C7, na pierwszym B8, co oznacza problemy z przesyłem, prawdopodobne to problemy z taśmą lub zasilaniem, sprawdź podłączenie i zasilacz. Zrób backup na wszelki wypadek.

Pozdr.
    ziutek188
    Level 10  
    Dzięki kolego.Właśnie odnośnie C7 już kabelki zmieniłem z trzy dni temu i jak na razie nie rośnie ten parametr.Zmartwił mnie tylko B8 w dysku 250GB według programu dysk trzeba wymienić ale gdzieś wyczytałem że u segate to normalne może ktoś się wypowie kto zna bardzo dobrze dyski segate.
    Kasek21
    Level 43  
    Nie, nie jest to normalne ale wartość jest niziutka - zobaczysz czy będzie się zwiększać po wymianie taśm w dłuższym okresie.

Drugi dysk ma realokowany sektor i o ile nie sprawia to problemów to dysku używać.
    Warto byłoby wykonać skan w MHDD (2xF4) i zamieścić zdjęcie ekranu po skanowaniu.

Co zasila te dyski? Marka i model PSU?
    ziutek188
    Level 10  
    O jakaś konkretniejsza odpowiedź:) Zasilacz to Modecom Feel1 600 ATX wymieniany około dwa lata temu.Co do skanu zrobię go ale już nie dzisiaj bo zaraz do pracy.Odnośnie pracy dysku tego z realokowanym sktorem nie zauważyłem żadnych problemów.Jedynie co to ostatnio drugi dysk 250GB coś zamulił (przed dodaniem posta tutaj) muzyka się przycinała coś włączyć to tragedia i jakby dysk próbował się włączyć tak było słychać.Więc szybko kupiłem nową taśmę sata i wymieniłem i jak na razie spokój.Czyli reasumując dyski sprawne tylko trzeba sprawdzać parametry w smart czy się nie zmieniają tak?
    ziutek188
    Level 10  
    Więc tak od ostatniego postu nic się nie dzieje z dyskiem 250gb wszystkie parametry na takim samym poziomie. Drugiego już nie mam ale jest ponoć sprawny.Jedynie co się zmieniło w konfiguracji to zasilacz AMACROX AX650 który zmieniłem po radzie kolegi.Dzięki za pomoc temat do zamklnięcia.