Kółko z wykrzyknikiem to problem związany z hamulcami. Świeci się w kilku przypadkach.
Pierwszy to kable od zużycia klocków hamulcowych, wielu ludzi zakłada klocki bez czujników odcinając kabel, kontrolka zaświeca się przy deszczowej pogodzie lub w zimie, gdy obcięte kable oblepiają się wodą, Na kontrolce jest +24v po stacyjce, zapala się kiedy "drugi koniec" dostaje masę. W przypadku przednich klocków sprawa jest prostsza bo wystarczy pod maską odłączyć plastikowe prostokątne kostki zaraz za lampami. Do tylnych klocków są okrągłe złącza nad dyfrem. Są tam też dwa złącza od abs więc lepiej nie pomylić. Oczywiście problemem może być też przetarcie przewodu sygnałowego i jego zwarcie z masą.
Drugi powód to brak płynu hamulcowego. Na zbiorniczkach z płynem hamulcowym są pływaki jeśli poziom płynu jest zbyt niski lub uszkodzone są przewody do tych czujników.
Trzecia sytuacja to brak ładowania. W liczniku ta kontrolka połączona jest diodą z kontrolką ładowania. Jeśli świeci się kontrolka ładowania automatycznie zaświeci się wykrzyknik w kółeczku.