Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Vario - Od czego jest ta kontrolka

12 Lut 2014 07:46 4860 3
 • Poziom 6  
  Witam

  Od czego jest ta kontrolka zaznaczona na zdjęciu ( dodam że jest to kółko z wykrzyknikiem, kreską czego nie widać na zdjęciu )

  Mercedes Vario - Od czego jest ta kontrolka
 • Poziom 22  
  narysuj ją to ci powiem
  adam
 • Poziom 22  
  wskażnik zuzycia klocków hamulcowych sie domyslam
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  Kółko z wykrzyknikiem to problem związany z hamulcami. Świeci się w kilku przypadkach.

  Pierwszy to kable od zużycia klocków hamulcowych, wielu ludzi zakłada klocki bez czujników odcinając kabel, kontrolka zaświeca się przy deszczowej pogodzie lub w zimie, gdy obcięte kable oblepiają się wodą, Na kontrolce jest +24v po stacyjce, zapala się kiedy "drugi koniec" dostaje masę. W przypadku przednich klocków sprawa jest prostsza bo wystarczy pod maską odłączyć plastikowe prostokątne kostki zaraz za lampami. Do tylnych klocków są okrągłe złącza nad dyfrem. Są tam też dwa złącza od abs więc lepiej nie pomylić. Oczywiście problemem może być też przetarcie przewodu sygnałowego i jego zwarcie z masą.

  Drugi powód to brak płynu hamulcowego. Na zbiorniczkach z płynem hamulcowym są pływaki jeśli poziom płynu jest zbyt niski lub uszkodzone są przewody do tych czujników.

  Trzecia sytuacja to brak ładowania. W liczniku ta kontrolka połączona jest diodą z kontrolką ładowania. Jeśli świeci się kontrolka ładowania automatycznie zaświeci się wykrzyknik w kółeczku.