Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant ecoTEC 146 - Przeróbka instalacji

12 Lut 2014 08:55 2004 2
  • Poziom 2  
    Witam, wiem że temat już był wałkowany kilkukrotnie, ale postanowiłem przerobić swoją instalację CO do stanu docelowego, aby poprawić komfort użytkowania.
    Aktualnie CO wygląda następująco:
    • Kocioł Vaillant ecoTEC 146
    • Sterownik calormatic 470
    • Kocioł podłączony do sprzęgła
    • Wyjście sprzęgła zasila 2 obiegi grzewcze
    o Obieg kaloryferów
    o Obieg podłogówki połączony przez ręczny zawór termostatyczny

Dom 140 m2, na parterze podłogówka w holu, łazience i kuchni. Grzejniki w salonie i gabinecie na parterze oraz w czterech pokojach na piętrze. Colormatic zainstalowany w holu, w części gdzie jest podłogówka.
    Nastawy sterownika to: krzywa 1.0, tryb korekta, noc obniżenie. Temperatura zadana 18 stopni i daje to 20,5 stopnia na parterze, na piętrze w granicach 19.

Chciałbym to przerobić na układ z elektronicznym sterowaniem mieszaczem, i mam kilka pytań.
    • Rozumiem że kupuję mieszacz VR 61, sterowanie VR 81 które zostanie umieszczone w sypialni na piętrze – to jest jasne, podłączenie też
    • Chodzi mi o dobranie zaworu 3D – może ktoś polecić konkretny model zaworu z siłownikiem w rozsądnej cenie żeby nie było problemów ze współpracą z VR 61
    • Na schemacie jest także termostat przylgowy w obwodzie pompy podłogówki – może ktoś polecić konkretny model ?

Poza przeróbką hydrauliczną całą elektrykę podłączę raczej sam, CM470 też sam odpalałem, pracowałem kilka lat w automatyczne przemysłowej to nie jest to jakimś tam problemem, ale raczej jest jasne.
    Głównie przeróbkę chciałbym wykonać ponieważ:
    • Podnieść temperaturę w grzejnikach w sypialni.
    • Włączyć sterowanie pompkami, aktualnie pompki chodzą całą dobę. Próbowałem zrobić sterowanie na eurosterze, ale przy temp. zasilania 34 stopnie to nie realnie. Nie chce integrować w elektrykę kotła i dodawać sterowanie przekaźnikiem itp.
    • Jak zrobi się trochę cieplej to przełączyć na tryb termostat, żeby tylko dogrzewało wiosną
    Wzoruje się na schemacie Vaillanta (System 1)

Może mi ktoś polecić model zaworu 3D i termostat przylgowy takie żeby nie było z tym problemu ?
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 1  
    Cześć,

Udało Ci się podłączyć ten moduł vr61 do pieca podesłał byś jakieś zdjęcia z podłączenia.
    Mam dokładnie ten sam problem, chcę przerobić instalację z manualnej na bardziej automatyczną zobacz jaki masz mieszacz bo może wystarczy dokupić siłownik.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Cześć, nie - temat jeszcze czeka. Sam siłownik to chyba nie bardzo bo aktualnie zawór jest termostatyczny - z tego co rozumiem to ma być poprostu zawór sterowany siłownikiem. Właśnie chodziło mi głównie o ten zawór - żeby vr61 prawidłowo tym sterował