Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

samsung galaxy note 2 - pęknieta szyba bez powodu

karolina2706 12 Feb 2014 09:41 2355 8
    karolina2706
    Level 8  
    Otóż pękła mi bez powodu szyba w note 2. W niczym to nie przeszkadza. Zrobiło się bez powodu . Po nocy tak na prawdę po ladowaniu. Znalazłam info że to może być przez jakieś złe ciśnienie i dlatego rozsadza. Nic z nim nie robiłam. Nie mam teraz jak dodać zdjęcia ale wygląda średnio
    arnoldziq
    Moderator of Programming
    Jeżeli szybka naprawdę pękła samoistnie, w trakcie ładowania, to może się okazać, że masz uszkodzoną baterię, która "spuchła".
    Dość rzadka sytuacja w markowym sprzęcie, ale , nie mniej, zdarza się.
    karolina2706
    Level 8  
    Telefon obejrzał informatyk i powiedział że to pęknięcie nawet byłoby niemożliwe przy uszkodzeniu mechanicznym. Czyli idzie pod gwarancje. Telefon ma wadę bo sie gotuje podczas ładowania. Dochodzi do 42°C :/
    i prawdopodobnie pękło od temperatury. Wgl. Tel. wariuje od tego czasu, sam sie włącza albo restuje
    sm233
    Level 38  
    Jeśli informatyk nie jest biegłym sądowym to jego zdanie jest tutaj tylko czysto subiektywną opinią. Nie licz na uznanie tego na gwarancji, jeśli pękło to nie ma mowy o naprężeniach ani innych cudach, nawet gdyby spuchła bateria to pod wyświetlaczem jest solidna metalowa płytka na której wszystko jest zamontowane. Z gwarancji dostaniesz tylko ekspertyzę na kwotę wymiany całego przodu i odmowę naprawy w ramach gwarancji.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    karolina2706 wrote:
    Telefon obejrzał informatyk

A cóż za wiedzę posiada ten informatyk z zakresu gsm? Przez kilkanaście lat w branży spotykałem już informatyków którzy polegli na instalacji sterowników do nokii ;)

Pęknięcia serwis nie uzna i anuluje gwarancję.
    mobista
    Level 35  
    tino2003 wrote:
    karolina2706 wrote:
    Telefon obejrzał informatyk

A cóż za wiedzę posiada ten informatyk z zakresu gsm? Przez kilkanaście lat w branży spotykałem już informatyków którzy polegli na instalacji sterowników do nokii ;)

Pęknięcia serwis nie uzna i anuluje gwarancję.

NIe do konca masz rację - Serwis najpierw zaproponuje płatna wymianę wyświetlacza i potem ewentualnie zajmie się kolejnymi usterkami. Co do pęknięcia z powodu temperatury - czy zwykła cienka szklanka po wlaniu wrzątku pęka? Przegrzanie LCD (nie szybki) następuje w dużo wyższej temperaturze - pojawiają się przebarwienia - co do przegrzania szkła polecam przesledzenie procesu jego powstania i przeczytanie charakterystyki szkła niehartowanego w zależności od grubości.
    OlekMTG
    Level 34  
    karolina2706 wrote:
    Telefon obejrzał informatyk i powiedział że to pęknięcie nawet byłoby niemożliwe przy uszkodzeniu mechanicznym. Czyli idzie pod gwarancje. Telefon ma wadę bo sie gotuje podczas ładowania. Dochodzi do 42°C :/
    i prawdopodobnie pękło od temperatury. Wgl. Tel. wariuje od tego czasu, sam sie włącza albo restuje

Ja bym zaczął z innej strony - od kiedy 42°C to znaczy 'gotuje się'? Dla wielu smartfonów to normalna temperatura pracy, niektóre pod obciązeniem i w czasie ładowania potrafią dojść do 47-48, to jak najbardziej prawidłowy objaw. Od takiej temeratury nc się w telefonie nie uszkodzi. Dopiero od około 60 może zacząć schodzić lakier z obudowy w niektórych modelach.
    mobista
    Level 35  
    OlekMTG wrote:
    karolina2706 wrote:

Ja bym zaczął z innej strony - od kiedy 42°C to znaczy 'gotuje się'? Dla wielu smartfonów to normalna temperatura pracy, niektóre pod obciązeniem i w czasie ładowania potrafią dojść do 47-48, to jak najbardziej prawidłowy objaw. Od takiej temeratury nc się w telefonie nie uszkodzi. Dopiero od około 60 może zacząć schodzić lakier z obudowy w niektórych modelach.

Kolega ma racje - odpal WiFi, pobiegaj troche po sieci, potem odpal CPU-Z i sprawdz temperature wskazywana przez czujnik :)
    karolina2706
    Level 8  
    Ale spokojnie telefon psuje się od środka. Dostałam informacje z serwisu że naprawa idzie przez gwarancje normalnie.