Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tuner Ferguso 1018SEC i przelacznik 0/12V

02 Kwi 2005 18:03 988 8
  • Poziom 20  
    Witam serdecznie!
    Czy ktos z Was sie orientuje gdzie w nowych tunerach fergusona pojawia sie napiecie 0/12V do sterowania (np.obrotnicy)?? Wiem, ze starcze tunery mialy wyjscie ozanczone jako DC 0/12V, natomiast w nowych tego juz nie ma (mialem do czynienia z tunerami 6018/7018/1018) i w zadnym z nich nie bylo tego wyjscia, a w menu jest opcja przelacznika 12V.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    Wyjście 0/12 V nie służy do sterowania obrotnicą . Od tego jest DISEQ . Pod wyjście 0/12V mozesz podłączyć przełącznik konwerterów ( napięciowy ). Do obsługi np. następnych 4 konwerterów. >
    :)
    Ja w moim 5018 tak mam :)
  • Poziom 20  
    Marek-B napisał:
    Wyjście 0/12 V nie służy do sterowania obrotnicą . Od tego jest DISEQ . Pod wyjście 0/12V mozesz podłączyć przełącznik konwerterów ( napięciowy ). Do obsługi np. następnych 4 konwerterów. >
    :)
    Ja w moim 5018 tak mam :)

Wiem do czego mozna wykorzystac przelacznik napieciowy 0/12V.... Interesuje mnie tylko gdzie to napiecie sie pojawia jezeli na tylnym panelu tunerow nie ma ttego wyjscia?? Slyszalem kiedys ze to napiecie pojawia sie na EURO zlaczu... ale czy to prawda ??
  • Poziom 14  
    Tak na 8 nozce scarta ( eurozlacza ) . Jesli nie masz diseqc mozna to napiecie wykorzystac do przelaczania konwerterow przelacznikiem .
  • Poziom 20  
    drajmer napisał:
    Tak na 8 nozce scarta ( eurozlacza ) . Jesli nie masz diseqc mozna to napiecie wykorzystac do przelaczania konwerterow przelacznikiem .

No tak ale napiecie pojawia sie pomiedzy 2 punktami..... 8 nozka to jak rozumiem + a gdzie masa??
  • Poziom 24  
    Np . Na obudowie tunera :) Masa wejścia antenowego , masa eurozłącza :)
  • Poziom 20  
    A to nie jest przypadkiem sygnal automatycznego przejscia telewizora na wejscie AV??
  • Poziom 20  
    Okazalo sie ze starsze wersje ferdkow mialy wyprowadzony taki sygnal sterujacy przelacznikiem konwerterow, lecz zastapiono je DIseqC