Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Układ ARM Cortex - A17, przeznaczony dla smartfonów ze średniej półki

jacu007 12 Feb 2014 11:17 2799 0
Computer Controls
 • Układ ARM Cortex - A17, przeznaczony dla smartfonów ze średniej półki Firma ARM zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowych procesorów mobilnych ARM Cortex – A17 sparowanych z układem graficznym Mali-T720 GPU. Nowy produkt jest zapowiadany, jako następca układów Cortex – A9 i wedle zapowiedzi ma przynieść poprawę wydajności o 60% w stosunku do poprzednika. Docelowym rynkiem nowego procesora będą smartfony z niskiej i średniej półki, ale firma ma nadzieję, że znajdzie on również zastosowanie w „inteligentnych” telewizorach oraz samochodach.

  Nowy Cortex – A17 będzie produkowany w procesie technologicznym 28nm.
  Firma nie podaje jeszcze konkretnej daty premiery nowych procesorów, ale spodziewa się, że pierwsze telefony ze średniej półki pracujące z dwoma rdzeniami Cortex-A17 o zegarze taktowanym 1,5 – 2 GHz pojawią się już w 2015 roku.

  Dzięki wsparciu przez procesor technologii big.LITTLE, będzie możliwa budowa nawet ośmiordzeniowych procesorów, w których cztery rdzenie Cortex-A17 będą współpracować z mniej wydajnymi czterema rdzeniami Cortex- A7. Przy tworzeniu procesorów jedynie z rdzeniami Cortex-A17 będzie natomiast możliwa budowa układów czterordzeniowych.

  Ciekawostką jest również integracja w nowym procesorze mocniejszego układu graficznego ARM Mali-T720, obsługującego OpenGL ES 3.0, który jest kosztowo zoptymalizowaną GPU rodziny Mali-T600. Nowy rdzeń, który ma na celu zapewnić funkcjonalność obliczeniową GPU dla telefonów i tabletów Android z niskiej i średniej półki, ma oferować zwiększenie efektywności energetycznej o 150% oraz wydajności grafiki o ponad 50% w porównaniu z poprzednimi porównywalnymi produktami Mali.

  Źródło:
  http://www.newelectronics.co.uk/electronics-n...range-smartphones-with-new-cortex-core/59451/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  jacu007
  Level 22  
  Offline 
  Has specialization in: systemy mikroprocesorowe, raspberry pi
  jacu007 wrote 688 posts with rating 79. Live in city Dąbrowa Górnicza. Been with us since 2007 year.
 • Computer Controls