Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RV515, classpnp.sys, błąd sterownika karty graficznej, czarny ekran

tatar001 12 Lut 2014 13:22 1317 1
  • #1 12 Lut 2014 13:22
    tatar001
    Poziom 1  

Witam, od wczoraj mam pewien problem z laptopem.

Zaczęło się od blue screena, po zrestartowaniu sprawdzanie plików, ponownie blue screen, restart - próbowałem wejść w tryb awaryjny, przy ładowaniu plików stanęło na classpnp.sys, więc po 5 minutach kolejny reset. Tym razem załadował się (tryb awaryjny), bez żadnego zatrzymywania się przy ładowaniu systemu.

Po kilkunastu minutach uruchomiłem system ponownie - zadziałał w trybie normalnym, niestety nie minęło nawet dziesięć minut i pojawił się kolejny problem: zacinający się ekran i komunikat o błędzie sterownika karty graficznej, który to (błąd) po chwili naprawił się. Oczywiście tylko na chwilę, następnie obraz zawiesił się, wyłączyłem komputer.

Od tamtego momentu laptop podczas włączania ma ciągle czarny ekran. Nie jestem pewien czy system w ogóle startuje, podczas włączenia słychać na pewno stację CD/DVD oraz prawdopodobnie dysk twardy - dioda HDD podczas włączenia kilkukrotnie mruga po czym gaśnie.

Sprawdziłem: start tylko na baterii / tylko na zasilaczu; wyjąłem kartę pamięci i płytkę DVD; podłączyłem laptopa do zewnętrznego monitoru - w efekcie zamiast komunikatu (na monitorze) o braku sygnału otrzymałem czarny ekran.

Proszę o pomoc w ewentualnej diagnozie : )

0 1
  • #2 12 Lut 2014 18:28
    boro1234567
    Spec od komputerów

tatar001 napisał:

Proszę o pomoc w ewentualnej diagnozie : )

99% do wymiany grafika.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo