Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter 4t 80ccm Brak mocy

ToMaSz00123 12 Lut 2014 14:41 4971 11
  • #1 12 Lut 2014 14:41
    ToMaSz00123
    Poziom 2  

Witam mam problem z moim chinczykiem mianowicie nie ma siły by jechać, skuter wcześniej osiągał 95 km/h po zakończonym sezonie był tylko w zime odpalany, gdy tylko poprawiła sie pogoda chciałem sie przejechać i aż tu nagle ja mu w gaz a on mi ledwo jechał. wyczyściłem gaźnik i filtr powietrza a także filtr w zbiorniku paliwa, wymieniłem moduł, zapłon.

Prosze o pomoc. Pozdrawiam !

• #2 12 Lut 2014 15:41
    Kiermasz
    Poziom 18  

Witam.
    Jeśli 4 suw to prawdopodobnie zatarty. Te silniki niezbyt dobrze znoszą nawet pracę w fabrycznym zakresie obrotów.
    Do sprawdzenia:
    1. Olej w misce olejowej (po zimie zalecam wymianę, bo na pewno nie poszkodzi).
    2. Wypalić nagary jak w pkt 3. dla 2 suwa, lecz mniej efektowne to będzie.
    3. Czy w silniku coś nie tyrkocze, nie dzwoni itp.
    4. Iskrę i akumulator sprawdzić jak w pkt. 2 dla dwu-takta.
    Jeśli 2 suw to są 4 opcje.

1. Zatarł się bo oleju nie dostawał.
    2. Iskra słaba/kąt wyprzedzenia zapłonu jest coś nie tego...
    3. Zwyczajnie trzeba dać mu się przepalić bo jest cały zaklejony.
    4. Oleju za dużo w paliwie i też spalanie nie jest odpowiednie.

Solucje:

1. Szlif cylindra

2. Naładować akumulator, sprawdzić świecę/Co do zapłonu mało prawdopodobne, lecz trzeba sprawdzić, czy iskra jest w odpowiednim momencie.
    Skoro pali i działa na wysokich i niskich obciążeniach, nie przerywa to raczej nie wyprzedzenie, ale wspomnieć wypada o tym.

3. Dużo gazu, dać mu się dogrzać i wypalić nagary. Efekt?
    Jak osiągnie odpowiednią temperaturę to będzie zasłona dymna. Nie bać się, jechać dalej aż się uspokoi.
    Lepiej za miasto pojechać w tym celu bo może być bardzo siwo za plecami ku radości ekologów.

4. Wysoce prawdopodobne, że mieszanka nieodpowiednia. Nie wiem czy na dozowniku Kolega jeździ, czy ręcznie miesza, ale trzeba to sprawdzić.

Stawiam na 2 opcje, niezależnie od silnika: zaklejony i rozładowany.
    Przy słabym aku możliwe są różne cuda.

A i obowiązkowo po skończonej pracy i usunięciu usterki wyczyścić pojazd aby się błyszczał nawet w silniku!
    Zwiększa to komfort jazdy i z niewiadomych przyczyn Vmax! ;)

• #3 12 Lut 2014 15:48
    pawel0414
    Poziom 20  

Paliwo zmieniłeś ? Radzę zalać świeżego oraz wymienić świecę . Jak nie pomoże zrobić pomiar sprężania manometrem by rozwiać wątpliwości czy nie przytarł się cylinder. 80ccm z allegro ? Szlif tego raczej nie jest opłacalny , lepiej kupić nowy zestaw.

Kiermasz napisał:
    Jeśli 4 suw to prawdopodobnie zatarty. Te silniki niezbyt dobrze znoszą nawet pracę w fabrycznym zakresie obrotów.
    Jeśli 2 suw to są 4 opcje.
    W temacie pisze nawet , że 4 suw.

• #4 12 Lut 2014 15:52
    Kiermasz
    Poziom 18  

Cytat:
    W temacie pisze nawet , że 4 suw.

Faktycznie... Moje niedopatrzenie.
    Natomiast co do szlifu to różnie.
    W moim mieście w pewnej samochodówce, gość robi takie usługi za dokładnie 1 paczkę papierosów.
    Ponadto przy odrobinie cierpliwości taki szlif jest możliwy w domowych warunkach.

• #5 12 Lut 2014 16:01
    pawel0414
    Poziom 20  

Kiermasz napisał:
    W moim mieście w pewnej samochodówce, gość robi takie usługi za dokładnie 1 paczkę papierosów.
    Tylko dobór tłoka , dobrego tłoka firmy Meteor , Asso czy Vertex może być uciążliwy a ponadto jego cena może być większa niż całego zestawu z cylindrem.

• #6 12 Lut 2014 16:38
    ToMaSz00123
    Poziom 2  

Ten skuter ma przejechane 35 tyś. nie mam go od nowości i jestem jego trzecim właścicielem i jak go kupiłem to już ta pojemność 80 była, wydaje mi sie że już ten cylinder tłok głowica i prawdopodobnie wał do wymiany, co o tym myślicie ?

• #7 12 Lut 2014 18:17
    pawel0414
    Poziom 20  

Luzy na wale będziesz mógł sprawdzić po zdjęciu cylindra. Jeśli będą to może wystarczy wymienić same łożyska .Podaj jaki to model skutera to coś doradzimy , na znanym portalu aukcyjnym jest wiele takich cylindrów więc można coś wybrać. Potem jeszcze będziesz musiał ustawić rozrząd.

• #8 12 Lut 2014 22:19
    ToMaSz00123
    Poziom 2  

Haotian 50Qt-7B

• #9 12 Lut 2014 22:34
    pawel0414
    Poziom 20  

Twój silnik to 139QMB , już łatwo dalej znajdziesz odpowiedni cylinder.

• #10 13 Lut 2014 14:57
    ToMaSz00123
    Poziom 2  

To bedzie wina cylindra ?

• #12 13 Lut 2014 18:37
    pawel0414
    Poziom 20  

Zmierz kompresję manometrem na otwartej przepustnicy. Potem podlej trochę oleju pod świecę (pierścienie się uszczelnią) i jak komprecha się zmieni tzn wzrośnie to znaczy , że są do wymiany.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME