Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop DELL - Uszkodzona matryca.

12 Lut 2014 15:03 2658 6
  • Poziom 8  
    Witam,
    koleżanka wysłała mi zdjęcie swojej uszkodzonej matrycy. Pytanie brzmi czy da się jeszcze coś z nią zrobić (wymiana taśmy itp) czy w grę wchodzi tylko całkowita wymiana matrycy ?
  • Poziom 18  
    Tylko wymiana matrycy!
  • Poziom 15  
    Ewidentnie czymś dostała matryca. Ale nigdy nie jest powiedziane, żę taśma jest w porządku.
  • Poziom 8  
    Dziękuje za odpowiedzi. Tak się składa, że mam problem z kolejnym laptopem Dell.
    Problem podobny, mianowicie na początku przy przeglądaniu youtube ekran po jakimś czasie robił się biały. Przechodziło to po kilku chwilach. Wczytałem by wyłączyć we wtyczce Flash wspomaganie sprzętowe niestety bez efektu. Biały ekran pojawiał się i zaczął znikać dopiero w momencie ponownego uruchomienia laptopa. Teraz mimo uruchamiania ponownie biały ekran zostaje cały czas. Czy przyczyną może być również uszkodzony pasek od matrycy czy to raczej wina płyty, matrycy ?

Laptop DELL - Uszkodzona matryca.
  • Poziom 15  
    Należało by podpiąc laptopa pod zewnętrzny monitor i sprawdzić czy wyświetla obraz.
  • Poziom 8  
    Podpięty do innego monitora. Działa bez zarzutu.
  • Poziom 10  
    Żeby bliżęj określić czy jest to wina matrycy czy kabla LVDS proponowałbym zrobienie testu BIST. Należy uruchomić komputer z wciśniętym klawiszem "D" na klawiaturze. Powinny pojawić się test kolorów na ekranie. Pytanie czy tam również bedzie tylko biały ekran? Jeśli tak to skłaniałbym sie, że to usterka samej matrycy.