Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UNITRA ZK140+SU810 - Po podłączeniu do wzmacniacza nie ma dźwięku

misiak123 12 Feb 2014 18:29 2235 10
    misiak123
    Level 11  
    Witam

WItam posiadam magnetofon szpulowy UNITRA ZK140 i chciałem go podłączyć do wzmacniacza TECHNICS SU-810 i mam pewien problem.
    Po podłączeniu do wzmacniacza wspomnianego wyżej SU810 nie słychać dźwięku z magnetofonu (wszystkie wejścia AUX, CD, TUNER działają po podłączeniu do nich innego źródła (komputer, CD)

Z drugiej strony po podłączeniu do wzmacniacza SONY TA V-30 działa jak należy. Ten akurat wzmacniacz nie jest mój.

Wszystko podłaczane na tym samym kablu, ta sama taśma itd.

Co może być przyczyną ?
    misiak123
    Level 11  
    Przewód jest ten sam kupiony nowy z DIN5 na chincze. w jednym wzmacniaczy działą na wszystkich kanałach, a w drugim nie działa na żadnym.
  • Helpful post
    ElectroTom
    Level 25  
    Próbowałeś, przy włączonym przewodzie do wzmacniacza i włączonym wzmacniaczu (ściszonym np. na 2) podać na 1 lub 5 w wtyku DIN5 (skrajne piny męskie) za pomocą np. szpileczki potencjału ręki-ziemi? Powinieneś usłyszeć wówczas wyraźny przydźwięk sieci (brum).
    misiak123
    Level 11  
    Teraz próbowałem i wyraźne burczenie w głośnikach słychać kiedy dotykam pina zaznaczonego na czerowno UNITRA ZK140+SU810 - Po podłączeniu do wzmacniacza nie ma dźwięku

Powinno być inaczej?
  • Helpful post
    ElectroTom
    Level 25  
    Pin niżej z prawej powinien być drugim kanałem. Sam przewód można sprawdzić omomierzem. Wiadomo wtedy, które to są piny.
    misiak123
    Level 11  
    to wychodzi na to że u mnie tak jest połączone UNITRA ZK140+SU810 - Po podłączeniu do wzmacniacza nie ma dźwięku

masa to środkowy

kolory to kolory końcówek chincz (biała i czerwona)
  • Helpful post
    oj
    Level 42  
    Sygnał do zew. wzmacniacza pobieramy z gniazda DIN umieszczonym przy lewej szpuli

Pin 3 - Wyjście
    Pin 2 - Masa

Lub z gniazda z tyłu magnetofonu ale ono działa tylko podczas nagrywania

Pin 1 - Wyjście
    Pin 3 - Wyjście
    Pin 2 - Masa
  • Helpful post
    irekr
    Moderator
    W magnetofonach serii ZK120/140/125/145 używane były wyłączenie gniazda/wtyki typu WM-3 czyli z trzema zaciskami.
    Gniazdo mikrofon/linia - umieszczone na górnej płycie z tyłu ma:
    - gorący wejścia pin nr 1
    - masa wejścia i wyjścia pin nr 2
    - gorący wyjścia pin nr 3
    Pin-y 4 - 5 - używane w sprzęcie stereofonicznym jako kanał prawy, nie były w ogóle obsadzone i są "na izolacji".

link do schematu:
    http://www.oldradio.pl/foto_schematy/ZK140.GIF
    misiak123
    Level 11  
    Witam

Dzięku Panowie za pomoc , po zamienieniu dwóch kabli we wtyczce din 5 wszystko działa jak należy.