Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E3131 - Problem z aero2 w modemie

12 Lut 2014 19:39 2034 6
  • Poziom 7  
    Cześć :)
    Jakis czas temu zamówiłem sobie aero2. Korzystlem z niego w telefonie. Niedawno kupiłem modem (huawei E3141) z przenośnym routerem (Tenda).
    Problem leży w tym ze ... Po wlozeniu karty do modemu i podłączeniu modemu do komputera otwiera sie strona z konfiguracja a pózniej pokazuje sie : PLAY (Roaming)
    Zasięg jest ale po każdej próbie połączenia jest napisane DISCONNECTED ...
    Mruga niebieska łapka ... Pomożecie ? [/i]
  • Specjalista Sieci, Internet
    Jaka to wersja E-3131, gdzie kupiona i z jakiej sieci ? jaki ustawiłeś APN?
  • Poziom 7  
    Kupiona na Allegro razem z routerem a APN nie moge ustawić bo ... Poprostu nie moge (nie sa sie) jak sprawdzić jaka to wersja ?
  • Poziom 24  
    daj link do aukcji. moze sa jeszcze zdjecia i opis.
    jezeli po instalacji modemu startuje przegladarka z adresem 192.168.1.1 to Hilink.

pozdr
    v
  • Poziom 7  
    Kupiona na Allegro razem z routerem a APN nie moge ustawić bo ... Poprostu nie moge (nie sa sie) jak sprawdzić jaka to wersja ?

Dodano po 1 [minuty]:

Mam ten co sie Konfiguruje przez przeglądarkę a modem raczej jest zgodny bo sieć widać w wifi ale sam modem nie odpowiada ...

Dodano po 49 [sekundy]:

Zobacz ofertę: MODEM 3G USB E3131+ROUTER 3G AERO2 ORANGE PLAY
    http://allegro.pl/showItem2.php?item=3912405562

Dodano po 6 [minuty]:

matek451 napisał:
    W jaki sposób komunikujesz się z modemem? Jeśli przez przeglądarkę to wersja HiLink. Ta Tenda jest zgodna z modemem? Co to za sprzedawca? proponuję lekturę http://jdtech.pl/2013/10/huawei-e3131s-2-tradycyjny-czy-hilink.html

Udało sie dzieki wielkie !!!!!!!! Poprostu ne ustawiłem APN XD dzieki za lekturę ;)
  • Specjalista Sieci, Internet
    W Łodzi raczej nie powinno być problemu z zasięgiem Aero2. Czy modem próbuje łączyć sie z siecią (miga niebieska dioda)? Próbowałeś na samym modemie umieszczonym w komputerze, czy tylko w zestawie z routerem? Jaki adres sieciowy ma ta Tenda? Co na to sprzedawca tej chińszczyzny? błędem był zakup u niego tego zestawu. Czytałeś o HiLinkach?