Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nosram brushless power reverse - Uszkodzenie sterowania z aparatury RC regulator

MALTIN 12 Feb 2014 21:50 1575 3
 • #1
  MALTIN
  Level 15  
  Witam
  Niedawno kupiłem sobie model samochodu RC, do modelu dostałem pudełko części.
  W śród tych części znalazłem regulator do silnika BLDC (marka i model w tytule) jak i sam silnik BLDC. Mam pojęcie o elektronice dosyć dobre i pomyślałem że może uda mi się go na prawić. Regulator był już przez kogoś wyjęty z obudowy.

  Po podłączeniu zasilania i aparatury zauważyłem że silnik a w zasadzie regulator nie reaguje na polecenia wysyłane z aparatury. Wiem że sterowanie mosfetami jak i same mosfety są sprawne gdyż regulator pozostaje cały czas w trybie hamulca.
  Po głębszym przyjrzeniu się płytce zauważyłem, że przewód sterujący jest po prostu wlutowany w pole lutownicze lecz nie odchodzi od niego żadna ścieżka możliwe jest że był on podłączony w jakieś miejsce na płytce za pomocą przewodziku lub jakiegoś elementu tylko nie wiem gdzie. I tu zaczyna się mój problem.
  Pomyślałem, że napisze bo może któryś z kolegów dysponuje takim regulatorem lub naprawiał i miał coś takiego rozebrane w rękach.

  Dorzucam zdjęcia całości.
  Dziękuje za odpowiedz i zainteresowanie z góry.

  Pozdrawiam
  Marcin Nosram brushless power reverse - Uszkodzenie sterowania z aparatury RC regulator Nosram brushless power reverse - Uszkodzenie sterowania z aparatury RC regulator Nosram brushless power reverse - Uszkodzenie sterowania z aparatury RC regulator Nosram brushless power reverse - Uszkodzenie sterowania z aparatury RC regulator
 • #2
  ANDRZEJ KRAKÓw
  Level 11  
  Witam,

  Masz może jeszcze ten regiel? Mam dokładnie taki sam i spalone dwa mosfety. Mój po wylutowaniu żyje, kręci silnikiem szczotkowym w jedną stronę, w drugą brakuje mu pary. Chętnie nabył bym drugi uszkodzony.
 • #3
  MALTIN
  Level 15  
  Mam, leży w rogu na biurku.
 • #4
  ANDRZEJ KRAKÓw
  Level 11  
  Jesteś zainteresowany zbyciem? Jeśli tak to jaka kasa wchodzi w grę?