Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW 316i E46 M42B18A - demontaż wałków rozrządu

12 Lut 2014 22:18 4728 8
  • Poziom 18  
    Może ktoś podpowie jak demontuje się wałki rozrządu w tym silniku.

Zdjąłem koła zębate walków rozrządu i łańcuch.
    Zabrałem się do demontażu wałków i jakoś nie bardzo rozumiem w jakiej kolejności je się zdejmuje. Logicznie patrząc to wałek VANOSA musi zejść najpierw żeby zdjąć wałki. Ale nie schodzi bo przy wyjmowaniu się blokuje w pewnym momencie na oczku obudowy wałków od strony łańcucha. Myślałem żeby sprężyny od wałka vanosa poluzować to może bokiem wyjdzie ale nie ma dostepu do sprężyn drugiego i trzeciego cylindra...
  • Poziom 2  
    to jest ten Motor z regulowanym skokiem zaworów ? na środku klawiatury jest silniczek krokowy ?? Po co ściągasz wałki ?
  • Poziom 18  
    Dzikijoe napisał:
    to jest ten Motor z regulowanym skokiem zaworów ? na środku klawiatury jest silniczek krokowy ??

Tak

Dodano po 3 [minuty]:

Dzikijoe napisał:
    Po co ściągasz wałki ?

Uszczelniacze zaworowe chciałem wynienić i pierścienie tłokowe i w ogóle wszystkie uszczelnienia bo olej bierze.
  • Poziom 2  
    Nie ściągalem tam nigdy wałkow bo nie było takiej potrzeby , wymienialem kilka razy prowadnice i raz tłok trzeba wycagac motor bo jest pólblok
  • Poziom 18  
    Piotr520 napisał:

Tam jest opis ustawienia rozrządu. Ja mam ten opis.
    Mi chodzi wyłącznie o sposób zdjęcia wałka rozrządu zaworów ssących wraz z wałkiem vanosa. Czyli co najpierw odkręcić a co później. Bo gdy wałek vanosa odkręcam najpierw to się on blokuje na oczku obudowy wałka rozrządu który się pod nim znajduje a wychodzi na na to że jednak wałek vanosa musi zejść najpierw.

Dodano po 5 [minuty]:

melas napisał:
    Proponuje nabyc literaturę SAM NAPRAWIAM BMW E36 WKŁ i zdobyc konkretną wiedzę jeśli robisz to pierwszy raz.

Jest tam o demontażu silnika?! Myślałem że raczej to jest podręcznik wykonywania prostych czynności serwisowych.....