Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć kino domowe LG do tv LG + dekoder

czesio2008 12 Lut 2014 22:45 28227 13
  • #1 12 Lut 2014 22:45
    czesio2008
    Poziom 7  

Siema. Mój problem polega na tym że nie mam dzwięku z kina jak oglądam coś z dekodera, obraz wszystko dobrze tylko ten dzwięk. Obraz mam po przez HDMI od dekodera i kina do tv, natomiast dzwięk po przez chinch od kina do tv. Słyszałem coś o kablu optycznym ale nie wiem co z czym łaczyc. Poniżej modele urządzeń:
    TV: LG 47LK950
    KINO: LG BH6430P
    DEKODER: mediaBOX+

Z góry dzięki za pomoc

-1 13
  • #2 12 Lut 2014 23:02
    tomek170891
    Poziom 11  

Spróbuj od dekodera do kina... tylko chyba bd musiał wydzielić jakoś dźwięk ze złącza euro bo ten dekoder nie ma wyjścia na chinch...

4
  • #3 13 Lut 2014 00:06
    mihal2002
    Poziom 43  

czesio2008 napisał:
    Słyszałem coś o kablu optycznym ale nie wiem co z czym łaczyc

Dekoder z kinem łączysz kablem optycznym.
    tomek170891 napisał:
    Spróbuj od dekodera do kina... tylko chyba bd musiał wydzielić jakoś dźwięk ze złącza euro bo ten dekoder nie ma wyjścia na chinch...

Ale brednie piszesz, zastanów się następnym razem co robisz.

0
  • #4 13 Lut 2014 02:05
    djateop
    Poziom 14  

Przede wszystkim HDMI to obraz+dzwięk http://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI
    http://ncplus.pl/pomoc/zakup-i-instalacja/podlaczenie-dekodera
    http://www.lg.com/pl/wsparcie-produktowe/lg-BH6430P

(po podłączeniu trzeba jeszcze zrobić konfiguracje i ustawienie w oprogramowaniu wszystkich posiadanych urządzeń) Prawidłowe podłączenie polega na kino >>> Media box >>> TV lub oba urządzenie do TV na innych wejściach np. AV lub HDMI lub PC

wstaw fotkę jak masz połączone nie będę zgadywał :) i szybciej pomogę

6
  • Pomocny post
    #5 13 Lut 2014 07:33
    Polon_us
    Poziom 40  

Tak na dobrą sprawę, potrzebujesz tylko dwóch kabli HDMI, aby uzyskać dźwięk z dekodera w kinie i obraz w telewizorze. Kabelki CINCH są zbędne.

Połączenia:

Dekoder (HDMI) -> TV (HDMI IN2) <- ważne! wejście #2
    TV (HDMI1 ARC) -> kino (HDMI OUT) - te połączenie musi być wykonane kablem HDMI 1.4 (lub High Speed z Ethernet)

Ustawienia:

Kino -> włącz funkcję ARC (Audio Return Channel) str. 15 instrukcji kina
    TV - uaktywnij funkcję SimpLink i następnie ARC - str. 123 i str. 103 (w tej kolejności) instrukcji TV

Dekoder - o ile przeglądałem Twój model dekodera (UPC), to nie ma potrzeby zmiany ustawień.

Powodzenia :)

2
  • #6 13 Lut 2014 07:37
    grubs
    Poziom 32  

Kolego czesio2008 połączenie które posiadasz jest optymalne jeżeli chodzi o ilość kabli.
    Powinieneś mieć podłączony TV z Kinem przez HDMI oraz dekoder z TV poprzez HDMI ale ważene jest żeby Kabel Hdmi z Kina był podłączony do wejścia HDMI1(ARC) w TV. Ten kabel musi być typu Highspeed.
    W TV w ustawieniach audio opcję Tryb ARC daj na wł. oraz cyfr. wyj. audio. ustaw na auto.

0
  • #7 13 Lut 2014 12:54
    czesio2008
    Poziom 7  

kurde nie wiem co napisac po za tym że zrobiłem podłączyłem jak kazaliscie a nic i tak nie działa. Nie wiem co mam zrobic.

0
  • Pomocny post
    #8 13 Lut 2014 13:04
    Polon_us
    Poziom 40  

Istnieje możliwość, że kable HDMI nie są standardu 1.4a. Pomiędzy telewizorem a kinem musi być taki kabel. Pomiędzy dekoderem, a telewizorem nie jest to bezwzględnie wymagane.

0
  • #9 13 Lut 2014 13:05
    grubs
    Poziom 32  

Wszystkie ustawienia włącznie z radą kolegi Polon_us dotyczące włączenia simplink włączyłeś?

3
  • #10 13 Lut 2014 13:14
    czesio2008
    Poziom 7  

tak włączyłem to akurat działa

Dodano po 1 [minuty]:

Co do kabla mam High Speed z Ethernet

Dodano po 4 [minuty]:

Może kabel optyczny by rozwiązał problem aczkolwiek hdmi powinienn wystarczyć ale nie działa jak widac

2
  • #11 13 Lut 2014 14:02
    grubs
    Poziom 32  

W menu simplink ustaw jeszcze na głośniki na głośniki kina domowego.
    Oczywiście wcześniej w opcji simplink musisz wybrać przyciskiem input źródło sygnału( czyli dekoder upc(HDMI2))
    Jak nie zadziała to spróbuj z kablem optycznym.

2
  • #12 13 Lut 2014 14:21
    czesio2008
    Poziom 7  

z simplink połączyłem się i na telewizorze przy próbie zmienienia głośności jest napisane ,,kino domowe" ale dźwięku jak nie ma tak nie ma.

Dodano po 6 [minuty]:

W kinie domowyym w ustawieniach audio jest opcja : wyjście cyfrowe a w tym - Stereo PCM , Multi-Ch PCM , Powtórne kod. DTS , Prędkość przesyłu danych. Co wybrać i zaznaczyć?

2
  • #13 13 Lut 2014 14:49
    grubs
    Poziom 32  

To co w kinie ustawiasz (w kwestii wyjść) nie ma znaczenia bo ty dźwięk z TV chcesz przesłać do kina a nie odwrotnie. Masz mieć tylko aktywne ARC w kinie.

2
  • #14 13 Lut 2014 15:54
    czesio2008
    Poziom 7  

Kupiłem kabel optyczny i wszystko działa jak należy. :) Dziękuję za pomoc.

1