Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica FK322.3 - Lodówka za bardzo chłodzi.

13 Lut 2014 00:49 4605 6
  • Poziom 17  
    Witam kolegów!

Proszę o pomoc w sprawie mojej lodówki. Uszkodzenie polega na tym że pewnego dnia wszystko mi zamarzło w lodówie i to nie w zamrażalniku :) Lodówka nie wyłącza się mimo najniższej nastawy temperatury.

-Model FK322.3 wewnątrz termostat GECO na PIC12F wydaję się że sprawny. Przećwiczyłem go z żarówką i PR220K(liniowym). Histereza trochę utrudniała ale udało mi się wymusić załączenie i wyłączenie.

PS: Przy PR 4,7K co wynikało by z pomiaru? nie udało mi się doprowadzić do wł/wył termostatu. Napięcie czujnika 0-3,3V co daje 66% Vcc (5V). Vref nastawiane pot. regulacji temperatury 0-3V. Cholera wie jakie zaprogramowali progi przełączania. Napewno działa w negacji= im mniejsze Vref tym zimniej. I na pewno histereza jest czasowa nie wiem czy w obie strony.

-Pomiar czujnika temperatury 3,6K przy ok 10 stopniach (w warsztacie) Lodówka całkowicie rozmrożona. Prawdopodobnie czujnik GECO za 20zł z białym przewodem.

-Pytanie moje następującej treści: CZY tą lodówę da się rozebrać aby dostać się do termistora ? Wygląda na zmontowaną i zapianowaną na AMEN. Od czujki wystaje tylko wtyczka. Jeśli się nie rozbiera to gdzie najlepiej pruć obudowę żeby utrafić ten czujnik?

-W ostateczności plan jest taki żeby kupić czujnik i poprowadzić go po wierzchu i przykleić na tylnej ściance w okolicach parownika na klej termo-przewodzący. Wypali takie coś ?

Proszę o wsparcie :)
  • Poziom 17  
    Tak myslalem. To juz wiem jak spędzę dzisiejsze popołudnie :) Dam znac jakie efekty.
  • Poziom 10  
    Mam identyczny problem z tą samą lodówką - była na gwarancji wymieniali termostat - brak poprawy nadal mrozi - w między czasie (jak była w trakcie naprawy) gwarancja się skończyła i teraz już drugi raz nie chcą przyjąć - nie wiem czy warto naprawiać na własny koszt.

Tak do 3/4 wysokości od góry jest lód w lodówce (Nie zamrażarce!!) - dokładnie po 4 szynę na półki od dołu - niezależnie czy dasz 1stopień na skali czy max - tak samo jest, zaobserwowałem że nie chce się wyłączyć automatycznie po uzyskaniu ustawionej temperatury - chodzi cały czas - dopiero jak ręcznie termostat dam na 0 to się wyłączy i po ponownym ustawieniu np na 2(kropki) - nie włącza się przez pewien czas -> jak temperatura w lodówce nie będzie wyższa niż żądana.

Macie Panowie jakiś pomysł co można próbować wymieniać?

• Specjalista AGD
    Udało sie może kolegom naprawić? Mam podobny problem
  • Poziom 17  
    Czujnik jest mniej więcej 40cm od górnej krawędzi przylepiony taśmą do rurki i zapiankowany. Wyciąłem piankę, odciąłem czujnik i założyłem zwykły geco. Płytka termostatu wyglądała na sprawną. Efekt jest taki ze przynajmniej lodówka nie zamarza. ale na "1" i tak jest 2-3 stopnie na plusie. Ponieważ w zapasie miałem drugą starą lodówę ta poszła precz do garażu :) konkluzja tanie sprzęty amic-i tylko dla deweloperów, 2 lata i złom. Temat zamykam.
  • Poziom 1