Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica FK322.3 - Lodówka za bardzo chłodzi.

kolos59 13 Feb 2014 00:49 5490 6
 • #1
  kolos59
  Level 17  
  Witam kolegów!

  Proszę o pomoc w sprawie mojej lodówki. Uszkodzenie polega na tym że pewnego dnia wszystko mi zamarzło w lodówie i to nie w zamrażalniku :) Lodówka nie wyłącza się mimo najniższej nastawy temperatury.

  -Model FK322.3 wewnątrz termostat GECO na PIC12F wydaję się że sprawny. Przećwiczyłem go z żarówką i PR220K(liniowym). Histereza trochę utrudniała ale udało mi się wymusić załączenie i wyłączenie.

  PS: Przy PR 4,7K co wynikało by z pomiaru? nie udało mi się doprowadzić do wł/wył termostatu. Napięcie czujnika 0-3,3V co daje 66% Vcc (5V). Vref nastawiane pot. regulacji temperatury 0-3V. Cholera wie jakie zaprogramowali progi przełączania. Napewno działa w negacji= im mniejsze Vref tym zimniej. I na pewno histereza jest czasowa nie wiem czy w obie strony.

  -Pomiar czujnika temperatury 3,6K przy ok 10 stopniach (w warsztacie) Lodówka całkowicie rozmrożona. Prawdopodobnie czujnik GECO za 20zł z białym przewodem.

  -Pytanie moje następującej treści: CZY tą lodówę da się rozebrać aby dostać się do termistora ? Wygląda na zmontowaną i zapianowaną na AMEN. Od czujki wystaje tylko wtyczka. Jeśli się nie rozbiera to gdzie najlepiej pruć obudowę żeby utrafić ten czujnik?

  -W ostateczności plan jest taki żeby kupić czujnik i poprowadzić go po wierzchu i przykleić na tylnej ściance w okolicach parownika na klej termo-przewodzący. Wypali takie coś ?

  Proszę o wsparcie :)
 • #3
  kolos59
  Level 17  
  Tak myslalem. To juz wiem jak spędzę dzisiejsze popołudnie :) Dam znac jakie efekty.
 • #4
  AnTo
  Level 11  
  Mam identyczny problem z tą samą lodówką - była na gwarancji wymieniali termostat - brak poprawy nadal mrozi - w między czasie (jak była w trakcie naprawy) gwarancja się skończyła i teraz już drugi raz nie chcą przyjąć - nie wiem czy warto naprawiać na własny koszt.

  Tak do 3/4 wysokości od góry jest lód w lodówce (Nie zamrażarce!!) - dokładnie po 4 szynę na półki od dołu - niezależnie czy dasz 1stopień na skali czy max - tak samo jest, zaobserwowałem że nie chce się wyłączyć automatycznie po uzyskaniu ustawionej temperatury - chodzi cały czas - dopiero jak ręcznie termostat dam na 0 to się wyłączy i po ponownym ustawieniu np na 2(kropki) - nie włącza się przez pewien czas -> jak temperatura w lodówce nie będzie wyższa niż żądana.

  Macie Panowie jakiś pomysł co można próbować wymieniać?
 • #5
  jasko_1959

  Home appliances specialist
  Udało sie może kolegom naprawić? Mam podobny problem
 • #6
  kolos59
  Level 17  
  Czujnik jest mniej więcej 40cm od górnej krawędzi przylepiony taśmą do rurki i zapiankowany. Wyciąłem piankę, odciąłem czujnik i założyłem zwykły geco. Płytka termostatu wyglądała na sprawną. Efekt jest taki ze przynajmniej lodówka nie zamarza. ale na "1" i tak jest 2-3 stopnie na plusie. Ponieważ w zapasie miałem drugą starą lodówę ta poszła precz do garażu :) konkluzja tanie sprzęty amic-i tylko dla deweloperów, 2 lata i złom. Temat zamykam.
 • #7
  User removed account
  Level 1