Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

huawei e3131s-2 - Modem ciągłe rozłączanie się i na nowo wykrywa go windows

13 Lut 2014 09:56 1515 2
  • Poziom 17  
    Witam kolegów .
    Koledzy mam problem z modemem huawei e3131s-2 a mianowicie po podłączeniu go do komputera czy routera od 2 dni pojawia się taki objaw .
    Połączenie z komputerem: modem wpinam i komputer odnajduje go pojawia się się sieć klikam połącz i działa około max 1 min. po czym pojawia się monit że brak urządzenia usb lub urządzenie jest niedostępne i tak w kółko .Po podłączeniu do routera modem nawiązuje połączenie na chwilę i ponowny restart .sytuacja cyklicznie się powtarza wgrywałem już dashbordy i firmwery ale to nie zmienia nic , no oczywiście nie wszystkie jakieś 2 firmwery znalazłem na sieci ale nic to nie pomogło nawet wgrałem od orange dashboard ale w tej sytuacji wogle się nie łączył modem . Bardzo proszę o pomoc bo jest to jedyny modem który mam do internetu Ps. Może macie konkretny firmwer i dashbord sprawdzony ? dodam że modem poprawnie odnajduje sieć diodka miga na zielono potem niebiesko a jak połączenie jest to jasny niebieski . pozdrawiam i liczę że pomożecie mi w rozwiązaniu problemu

Witam modem wpinałem już w każde złącze usb i nic to nie zmieniło ciągle jest to samo co do przedłużek nie używałem więc odpada ta opcja faktycznie muszę sprawdzić na innym komputerze ale dziwi mnie myśl że po wsadzeniu modemu do routera modem ciągle się resetuje tzn. nawiąże połączenie i restart tak jak by rozłączał się i ponawiał połączenie .
  • Poziom 24  
    - zmien port usb. wybierz port na plycie a nie na frontpanelu.
    - jezeli laczysz przez przedluzke to podlacz bez niej.
    - sprawdz na innym komputerze.
    nie da sie wykluczyc uszkodzenia sprzetu a na to zaden firmware nie pomoze.

daj znac co wyszlo ze sprawdzania.

pozdr
    v
  • Poziom 17  
    Witam rozkręciłem modem przelutowałem wszystkie elementy które dało się polutować lutownicą transformatorową i wszystko działa tak więc uszkodzony modem był z powodów zimnych lutów .
    Pozdrawiam post zamykam .