Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Primera GA16DE 102KM 96r - Aparat zap這nowy zamula i szarpie

13 Lut 2014 10:24 3219 8
  • Poziom 7  
    Witam,

Pacjent: Primera P10 GA16DE 102KM 96r.
    Zagazowany. LPG by這 II generacji aczkolwiek teraz zamiast krokowca od gazu jest 鈔uba.

A teraz do rzeczy.
    Ostatnimi czasy pad mi aparat zap這nowy( przesta dawa iskr). Podobno do wymiany w takim przypadku tylko modu aparatu, ale 瞠 kosztuje tyle co ca造 aparat to kupilem ca造(u篡wka).

Wymiana i...problem. Chc帷 jecha bardzo powoli na dw鎩ce auto strasznie szarpie. Szarpie r闚nie gdy jedziemy np. na czw鏎ce pu軼imy gaz i wci郾iemy go spowrotem. Auto zamiast p造nnie przyspiesza szarpnie lekko i dopiero idzie normalnie.

Stwierdzi貫m, 瞠 pewnie te jest zepsuty. Gdy chcia貫m kupi nowy okaza這 si, 瞠 jego koszt to oko這 1500PLN :shock: . Tak wi璚 ta opcja odpada. U篡wka to koszt oko這 300PLN.
    Zacz掖em pyta po forach i okaza這 si, 瞠 mo積a podmieni z Micry k11. Zamiana polega na wyci庵ni璚iu wszystkich "bebech闚" z aparatu od Micry i prze這瞠niu do obudowy od naszego zepsutego aparatu.
    Kupi貫m, prze這篡貫m i co si okaza這...samoch鏚 oczywi軼ie pali, nie szarpie ale jest jedno ale. Samoch鏚 straci na mocy tak, 瞠 gdy wrzucam mu pi徠k to wog鏊e nie przyspiesza i ledwo utrzymuje pr璠ko嗆(spadek mocy jest oczywi軼ie na ka盥ym z bieg闚).

Podsumowuj帷:

Mam dwa aparaty zap這nowe
    1) jest od Primery i szarpie
    2) jest od Micry i zamula

Moje pytania:
    1) Od czego to zamulanie?
    2) Czy zamiana aparatu na ten od Micry by豉 dobrym pomys貫m? Micra mia豉 mniejszy silnik, czy to mo瞠 mie wp造w na s豉bsz iskr a w rezultacie na zamulanie auta?
    3) Od czego szarpanie?
    4) Jakie cz窷ci aparatu zap這nowego (modu, cewka, kondensator, kopu趾a) odpowiadaj za jakie objawy "psucia si"?
    5)Jak ustawi zap這n bez lampy? Ustawia貫m zawsze na czuja i by這 dobrze ale mo瞠 co 幢e robi. Przy ustawianiu zauwa篡貫m tylko 瞠 przy przekr璚aniu aparatu w prawo(do 鈔odka samochodu) auto 豉pie wi瘯sze obroty a w lewo mniejsze.
  • Poziom 42  
    Modu , panie kolego , modu , a potem cewka.
  • Poziom 7  
    emeryt2 Modu 瞠 szarpie czy 輳 zamula? To samo pytanie do cewki.
    Mo瞠 da這 by rad z tych dw鏂h aparat闚 z這篡 jeden a dobry ? :)
  • Poziom 42  
    Zamula na aparacie z Micry , a szarpie na u篡wce z orygina逝. 畝dne zamienniki , orygina - prze堯 do swojego modu zap這nu z u篡wki Primery.
  • Poziom 7  
    emeryt2 A nie ma cho熲y ma貫j nadzieji, 瞠 jeden objaw(szarpanie, zamulanie) jest od cewki, kondensatora b康 kopu趾i??? liczy貫m, 瞠 przerzuc jak捷 cz窷 z jednego do drugiego i b璠zie dzia豉 :(

Dodano po 2 [godziny] 50 [minuty]:

emeryt2 A co z modu貫m od Micry?
    Czy modu ten jest zepsuty czy poprostu Micra z mniejszym silnikiem podaje mniejsze napi璚ie czy co w tym stylu co powoduje zamulanie?
    Pytam, poniewa nie wiem czy mog go zareklamowa jako niesprawny.
  • Poziom 42  
    Nie wiem co rozumiesz przez "modu" , ca造 aparat czy tylko "kostk " elektroniki wewn徠rz.
    Co do reklamacji , sam podejmij decyzj.

ps. i zacznij co sprawdza gdy teraz to teoria.
  • Poziom 7  
    emeryt2 Modu poni瞠j:
    http://allegro.pl/nissan-primera-p10-modul-zaplonu-i3893284319.html

Bardzo chcia豚ym co sprawdzi ale nie wiem jak. Nie znam innego spsobu jak wymiana, a wymiana odpada, poniewa nie mam 瘸dnej primery z takim aparatem w pobli簑.
    Urzywany aparat albo sam modu kosztuj ok 300z wi璚 nie bardzo jestem sk這nny kupowa tylko, 瞠by sprawdzi czy to modu jest zepsuty czy cewka czy co innego.

Poza tym kupi貫m ju dwa aparaty niby sprawne (aczkolwiek u篡wki wi璚 nie wiadomo do ko鎍a czy w 100% sprawne) i objawy opisa貫m na pocz徠ku tematu.

Podsumowuj帷:
    Je瞠li jest inny spos鏏 sprawdzenia czy uszkodzony jest modu/ cewka itd., to wola豚ym jego urzy poniewa sprawdzanie poprzez wymian to bardzo kosztowna sprawa.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Wpisz w nasz wyszukiwark; -Primera ,brak iskry- i ... czytaj , jest kilkana軼ie temat闚 , tam znajdziesz co i jak sprawdza . Na odleg這嗆 nie naprawia si podobnych usterek , a miedzy innymi dlatego ,瞠 nie ma 瘸dnych pomiar闚. Nie potrafisz , jed do najbli窺zego elektronika samochodowego , on pomiary i diagnoz zrobi.
    Piszesz w dziale dla zaawansowanych , a tu produkuj si ci co maj przynajmniej podstawowe wiadomo軼i o elektryce i elektronice samochodowej.
  • Poziom 7  
    Aparat zap這nowy wymieniony na orygina po regeneracji.
    Koszt aparatu 350z.
    Po wymianie wszystko dzia豉 prawid這wo.

Dzi瘯uj wszystkim za podpowiedzi.
    Temat do zamkni璚ia.

Pozdrawiam.