Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW/Passat B5 fl - Moduł komfortu wariuje.

musrus 13 Lut 2014 11:49 9996 4
  • #1 13 Lut 2014 11:49
    musrus
    Poziom 10  

Witam,

tak jak w temacie, moduł komfortu wariuje tzn. po odłączeniu i podłączeniu z powrotem aku bardzo długo tykają na nim przekaźniki załączy się oświetlenie, wyłączy itd i dalej loteria, albo zacznie działać albo nie - różnie, jeżeli nie zadziała to jeszcze raz odpinka aku itd. aż do skutku... dodam, że nie działają z tyłu żadne drzwi oraz klapa (przekaźniki na module komfortu sprawdziłem, przejście na cewkach mają). Bezpieczniki sprawne.
    Dodam że zrobiłem wszystko to co opisywaliście do tej pory na temat tego modułu.
    Gdy moduł tryka sobie przekaźnikami to jest brak komunikacji z nim VCDS'em. Zasilanie modułu sprawdzone żarówami i masa też ok

Co zrobione:

-sprawdzone wiązki przewodów od modułu (spękane delikatnie w przegubie drzwi kierowcy, ale odłączyłem zupełnie tą wiązkę i nadal to samo)
    - siłowniki tzn. zamki sprawdzone, przelutowane, a w drzwiach kierowcy praktycznie nowe, wszystkie sprawne (do klapy się jeszcze nie dobrałem)
    - moduł komfortu przelutowany
    - napięcia na siłowniku tylnym pojawi się przy pierwszym zamknięciu (ok 10V), przy zabawie w zamykanie -otwieranie napięcie zanika kompletnie

Co na to VCDS:

01134 - Syrena alarmu (H12)
    77-00 - Wewnętrzne napięcie zasilające
    01134 - Syrena alarmu (H12)
    37-00 - uszkodzony
    00950 - Silnik zamka centralnego tylnej klapy bagażnika (V53); UNLOCK
    25-10 - Niezdefiniowany stan przełącznika - Sporadyczny
    00930 - Jednostka zamykająca zamka centralnego z tyłu po lewej stronie (F222)
    27-10 - Niezrozumiały sygnał - Sporadyczny
    00931 - Jednostka zamykająca zamka centralnego z tyłu po prawej stronie (F223)
    27-10 - Niezrozumiały sygnał - Sporadyczny
    01044 - Sterownik zakodowany nieprawidłowo
    35-00 - -
    01330 - Centralny sterownik układu komfortu (J393)
    37-00 - uszkodzony

Nie mogę znaleźć dokładnego schematu do akurat tego modelu, passat b5 fl 2001 rocznik kombi, elektryczne szyby TYLKO z przodu. Z tyłu korbka.
    Moduł komfortu trzy-wtyczkowy: 1C0 959 799 A
    Prosiłbym o pomoc, bo męczę się z tym tematem już 3 dzień, gdzie uczepić się jeszcze w szukaniu przyczyny? I ew. schemat pod ten model...

0 4
  • #2 13 Lut 2014 12:09
    andrzej20001
    Poziom 42  

Rozprułeś wiązkę od modułu z izolacji ? Łączniki ok?

0
  • #3 13 Lut 2014 12:13
    musrus
    Poziom 10  

Tak, wiązka rozpruta calutka, wszystko czyste, przewody sprawdzone, te łączenia zasilania na termokurczkę też sprawdzone - są jak nowe.
    Łączki tam gdzie idą przewody od modułu też dobre, zero wiosny. Czyściej być nie może...
    Być może moduł walnięty... tylko co by tam mogło to powodować, wstępnie sprawdzone były kondensatorki i ten duży elektrolit też (no i przekaźniki, ale to już pisałem)

Moduł poprawnie widzi otwarte i zamknięte drzwi. Jedna krańcówka się tylko wysypała, gdzie właśnie zamówiłem nową i czekam żeby wymienić.

0
  • #4 13 Lut 2014 12:48
    andrzej20001
    Poziom 42  

To pozostaje raczej moduł. Miałem już taki przypadek "terkotania"

0
  • #5 13 Lut 2014 17:17
    musrus
    Poziom 10  

Ok to przymierzałbym się do jego naprawy, bo to moje autko i jakoś nie chciałbym wydawać kasy na nowy:
    VW/Passat B5 fl - Moduł komfortu wariuje.

przekaźniki już sprawdzone (opór cewek ok. 280 ohm, gdzie karta katalogowa podaje 225 +- 10%), czy to może być powód?

Dodano po 4 [godziny] 5 [minuty]:

Po zmierzeniu przekaźników z podłączonym modułem do auta jest co następuje:

- przekaźnik drugi od lewej: w momencie gdy zadziała na jednej z cewek tworzy się 8k ohm oporu i tak pozostaje. Jest to przekaźnik podwójny zasilający światła wewnętrzne.

Niestety nie mogę znaleźć takiego samego przekaźnika na podmiankę. Można gdzieś go dostać: TYCO V23086 C2002 A403 ?

1
  Szukaj w 5mln produktów