Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ALFA 147/2.0 TS - Błąd wtryskiwacza Nr 2 - wysoki sygnał

13 Lut 2014 12:00 3801 13
 • Poziom 12  
  Alfa nie pali na 2gi cylinder. Pod Fes-em wyskakuje błąd P0202 - Wtryskiwacz 2 - sygnał wysoki. Sprawdzałam i zamieniałem wtryski, zamieniałem i wymieniłem cewki.Więc wtryski i cewki odpadają. Ciągle wyskakuje 2-gi wtryskiwacz. Świeca 2 sucha więc paliwa na pewno nie podaje. Na wtyczce ( po zapłonie ) napięcie jest aczkolwiek minimalnie wyższe niż na reszcie. Dodam jeszcze, że kable od wtryskiwaczy mam na tzw. skrętkę ,ponieważ mam uszkodzony emulator wtryskiwaczy ( auto lpg ) który wypiąłem i poskręcałem przewody wtryskiwaczy na szybko. Sprawdziłem przewody wtryskiwacza na ciągłość ( od wtrysków do skrętki ). Nie sprawdziłem tylko od skrętki do ecu. Nie wiem już gdzie jeszcze szukać. Pozostaje już tylko ECU?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 42  
  Brak masy na cewkę tego wtrysku - przewody!!!!
 • Poziom 12  
  Przewody - WN?

  Dodano po 2 [godziny] 37 [minuty]:

  Przepraszam, wyskoczyłem z tymi przewodami WN ;) Chodzi o cewkę wtryskiwacza oczywiście. Posprawdzam. Dziękuję

  Dodano po 3 [godziny] 47 [minuty]:

  Masa na wtrysku jest prawidłowa. Brak zwarć.Do komputera przejście jest. Na pracującym silniku do każdego wtrysku dochodzi napięcie 10,46V. Do 2giego też. A wtryskiwacz nic nie leje. Ręce mi opadają.

  Może napiszę jak do tego doszło....bo to wskutek moich działań a nie, że czasem gdzieś coś się np. wytarło i zwarło. Auto chodziło bdb. Miałem uszkodzony emulator wtryskiwaczy. Kupiłem drugi używany. Teraz wnioskuję, że musiał być uszkodzony bo nie ma możliwości abym go źle podpiął. Więc podpiąłem jak należy odpaliłem silnik i zaczęły się dziać cuda. Zaczął nierówno pracować , strzelać w kolektor, telepał się. Więc go zgasiłem . Sprawdzam połączenie emulatora. Wszystko ok. Zapaliłem jeszcze raz...to samo. Stwierdziłem, że emulator jest uszkodzony. Rozpiąłem go i podłączyłem instalację po staremu bez emulatora - skręciłem przewody wtryskiwaczy od PB. Odpalam a tu niespodzianka. Chodzi na 3 cyl i nie wkręca się na obroty. Obrotomierz zatrzymuje się na 2100 rpm i koniec. Okazało się, że uszkodził się przepływomierz. Miałem drugi więc zamieniłem i zaczął już kręcić obroty jak należy ale na 3 cylindrach. Stąd też wykluczam zwarcia itp ponieważ to nie był przypadek tylko skutek podłączenia najprawdopodobniej walniętego emulatora. :(
 • Poziom 42  
  Jeżeli masz na cewce wtrysku i plus i masę , to jeszcze sprawdź czy masz kluczowanie.
  Jeżeli jest , to wtryskiwacz za okno!
 • Poziom 12  
  Nie sprawdzałem kluczowania ale zamieniałem wtryski miejscami i ciągle wychodzi błąd wtrysku nr 2, wsadziłem drugą listwę z wtryskami i też wtryskiwacz nr 2, więc wykluczam wtryskiwacz.
 • Poziom 42  
  To bierz się za sterownik , wcześniej oczywiście PRZEWODY od sterownika do wtrysku - bez emulatora!
 • Poziom 12  
  Najlepiej to chyba kupić 2gi sterownik i dać do przerzucenia pamięć. Nie wiem czy w mojej miejscowości ktoś da radę go naprawić.
 • Moderator Samochody
  Łatwiej chyba wymienić drivery wtrysków... ale tak jak piszą - podłącz diodę LED z opornikiem 2-4k lub żarówkę 12V 1W w miejsce wtryskiwacza i zakręć rozrusznikiem.
 • Poziom 12  
  Sprawdziłem kluczowanie. Na 2gim wtrysku cisza. Ani na kręceniu rozrusznikiem ani na pracującym silniku. Na reszcie wtryskiwaczy kluczowanie oczywiście jest.
 • Moderator Samochody
  Zastanawia mnie czy ta Twoja skrętka nie uwaliła drivera w ECU.
 • Poziom 12  
  Sprawdzałem żaróweczką 1W. Napięcie do wtryskiwacza dochodzi , nie ma tylko kluczowania ze sterownika. Nie zostaje już nic innego - tylko ECU. Na skrętce było ok, podłączyłem ten dziwny emulator wtryskiwaczy i uszkodziło przepływkę i 2gi wtrysk. Coś nie tak z emulatorem było bo zaczął od razu chodzić jak traktor i strzelał w kolektor a jeszcze był na PB. Wcześniej na jeszcze innym emulatorze też wszystko było ok.

  Otworzyłem ECU........haha pozostaje mi jednak zakup drugiego;)
  Nie wyobrażam sobie coś w nim zrobić ;)

  ALFA 147/2.0 TS - Błąd wtryskiwacza Nr 2 - wysoki sygnał
 • Poziom 12  
  Alfa śmiga jak ta lala :) Wymiana sterownika pomogła. Dziękuję wszystkim za udział w temacie.