Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

seat altea xl 2.0tdi - brak komunikacji z licznikiem

13 Lut 2014 12:30 6066 15
  • Poziom 2  
    Witam mam problem z swoim seacikiem. Otóż po włączeniu zapłonu zero kontrolek na zestawie wskażników, zero reakcji licznika ( ciemność). bezpieczniki wszystkie Oki. wszystko inne działa tzn radio, klima, oświetlenie wewnętrzne i zewnetrzne oki. A licznik zero reakcji. Seat altea 2007r 2,0 tdi silnik BKD. Po podłaczeniu komputera KTS zero błędów a z licznikiem połączenia brak.
  • Użytkownik obserwowany
    Na stole licznik sprawdź i się z nim połącz.
  • Poziom 2  
    dodam jeszcze że silnik odpala ale za sekundę gaśnie. Czyli coś z licznikiem???
  • Użytkownik obserwowany
    Z silnikiem komunikacja jest? Bramką CAN łączy?
    Wiesz gdzie masz immo?
  • Poziom 42  
    Zasilanie licznika. Zewnętrzne jak i wewnętrzne.
  • Poziom 27  
    Zasilanie licznika :stały plus bezpiecznik nr.6 (5a) w skrzynce w komorze silnika ,przy liczniku to2 pin(kostka 36 pinowa),plus po stacyjce bezpiecznik nr.14(10a) wewnątrz auta,przy liczniku to 1 pin, masa przy liczniku 19 pin.Nie odpala bo immo w liczniku.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za wszystkie informacje. Właśnie dziś dopiero się miałem rozwiązać problem autka no i i wsiadłem i nagle wszystko na liczniku się znalazło samo. W poniedziałek poszukam elektryka z porządnym zestawem diagnostycznym do seata i sprawdzę jaki błąd sie pojawił. Czyżby coś przymarzło????
  • Poziom 21  
    Witam nie łudz sie zegary do wymiany i to jak najszybciej odczytac zawartosc i przerzucic do nowych Pzdr
  • Poziom 34  
    Wcale nie licznik, tu nie szukaj przyczyny. Jak pojawi się nadal proplem to się odezwij.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Myślisz, a ja bym podłączył licznik na stole i sprawdził co się dzieje jak damy my zapłon.
  • Poziom 1  
    miler80 Witam
    Mam Seata Altea licznik w ogóle nie świeci napięcie do licznika dochodzi samochód nie odpala tak jak ARKOM67
  • Poziom 9  
    witam kolegów tym razem ja mam problem , seacik 2004 rok 1,9 tdi dziś nie odpalił ciemno na zagarach zapali na pare sekund i zgasnie , bezoieczniki wszystkie OK. bład : Can brak komunikacji ze silnikem , przyrzady , zegary - stały , czy ktoś rozwiazal temat , czekam na informacje bede bardzo wdzieczny ....
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Podłącz licznik na stole. Prawdopodobnie będzie się tak samo zachowywał.
    W takim przypadku wymiana licznika.

• Poziom 34  
    bezpiecznik pod maską.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    witam. co moze byc przyczyna nie dzialajacego licznika w seat altea? Mam taki problem ze po przekreceniu kluczyka na liczniku nie ma nic. Gdy odpalam auto kontrolki i wszystko sie zapalaja normalnie ale po chwili wszystko gasnie. Licznik pokazuje temperature -17 a na dworzu jest +5. Gdy przyswiece telefonem w stan licznika to widze kilometry i normalnie moge przelaczac opcje i je widze lecz musze podswietlic telefonem. samochod normalnie jezdzi lecz zero komunikacjii z licznikiem nawet wskazowki sie nie ruszaja. prosze o pomoc