Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Core 8260 - Złącze/zatrzask/konektor taśmy dotyku

13 Lut 2014 12:46 3627 10
  • Poziom 8  
    Witam, mam problem, wymieniając dzisiaj dotyk w core, natrafiłem na niecodzienny problem, prawdopodobnie podczas upadku który poważnie uszkodził dotyk tego telefonu musiał sie wykruszyć plastikowy zatrzask od konektora/gniazda taśmy dotyku? nie wiem czy dobrze mówie o tym dlatego załączam zdjęcie poniżej. jakby ktoś potrafił mi dać namiary gdzie takie cudo można kupić ewentualnie jak rozwiązać ten problem, ponieważ bez tego zatrzasku dotyk nie reaguje na żadną ingerencję. Samsung Core 8260 - Złącze/zatrzask/konektor taśmy dotyku
    Pozdrawiam.
  • Poziom 37  
    Jeżeli chodzi o zatrzask to jest on elementem wyświetlacza więc z tego co wiem to nigdzie samego zatrzasku nie znajdziesz. Jak wstawisz nowy wyświetlacz to w nim będzie nowy zatrzask.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Identyczny, dociskający taką samą ilość pinów - tak mi się wydaje, zatrzask dotyku znajduje się w samsungu Avili i pewnie wielu innych modelach, ale akurat ten model miałem pod ręką żeby sprawdzić. Da radę wyjąć ten element z całego złącza(sprawdziłem). Pytanie czy da radę to zamontować bo takiej operacji jeszcze nie robiłem. Więc jak masz dostęp do demontażowych telefonów to szperaj a na pewno znajdziesz ten docisk bez większego problemu .
  • Poziom 8  
    co do kolegi sm233 to niestety nie jest element całego wyświetlacza bo jest on niezależny, co do kolegi michaela dzieki za wskazówkę, popróbuje i dam ewentualnie znać czy da się taką operację wymiany zrobić ;)
  • Poziom 8  
    tak, tylko że po co kupować wyświetlacz za 200zl
  • Poziom 37  
    Znajdź dawcę czyli od kogoś stłuczony i zamienisz hotem. Ale tak czy inaczej jest to element wyświetlacza.
  • Poziom 35  
    Ramzzi napisał:
    co do kolegi sm233 to niestety nie jest element całego wyświetlacza bo jest on niezależny, co do kolegi michaela dzieki za wskazówkę, popróbuje i dam ewentualnie znać czy da się taką operację wymiany zrobić ;)

Wedlug producenta dla serwisow jest on zalezny od LCD. Sprawdz w innych pochodnych samsungach czy czasem nie ma takiego zlacza (Trend, Ace itd., itp.) Ewenatualnie mozna flex przylutowac na stale - prosta i szybka operacja.
  • Poziom 37  
    Z niczego nie podpasuje, jest inne niż w starszych modelach.
  • Poziom 8  
    a tak z innej beczki, bez tego zatrzasku dotyk powinien działac po przytwierdzeniu?
  • Poziom 25  
    Zatrzask dociska taśmę do styków, więc raczej nie będzie działać, chyba że dociśniesz tą taśmę.