Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampa z czujnikiem ruchu - jak działa

hugo987 02 Kwi 2005 20:44 2128 5
  • #1 02 Kwi 2005 20:44
    hugo987
    Poziom 15  

witam mam pytanko, nie wiedziałem gdzie to zamiescic ale dałem to tu, chodzi mi o to do czego słuzy regulacja czułosci lampy, czy tym sie reguluje zasieg skad zbiera czy moze to czy np pod wpływem człoweka lampa sie włączy a jak przebiegnie kot to sie nie włączy

2 i jeszcze jedno na opakowaniu pisało ze zbiera z 12m a mi zbiera z 6 mino tego ze czujnik jest skierowany na wprost a nie w ziemie????????

0 5
  • #2 02 Kwi 2005 20:59
    rgb
    Poziom 28  

Regulacja czułości służy do regulacji zasiegu działania czujki rownież wysokość montażu ma wpływ na zasieg działania -musisz zweryfikować z tym co zaleca producent . Z kotami niestety będzie problem będzie reagowała na ich obecność w polu widzenia -po prostu nie jest przystosowana do ignorowania ich obecności.

0
  • #3 03 Kwi 2005 01:32
    jano1
    Poziom 2  

Czy ma ktos schemacik tego ustrojstwa i przesłał by na maila?(jano1@epf.pl) gdyż nigdzie nie mogę zdobyc.Reakcja na ruch prawidłowa i załączy,ale jak już załączy, to trzyma na wieki.Miejscowy zakład rtv zbył stwierdzeniem.takich rzeczy nie naprawia się.Proszę o pomoc.

0
  • #5 03 Kwi 2005 16:54
    hugo987
    Poziom 15  

czujnik SENS aby czujka miała najwyzszy zasieg to ma byc na max?
    a zeby lampa włanczała sie w nocy tylko to ma byc na ksiezycu?
    bo ja tak mam a lampa i tak wlancza sie tak od 6 a o 6 jest jeszcze troche jasno

Dodano po 39 [sekundy]:

czujnik SENS aby czujka miała najwyzszy zasieg to ma byc na max?
    a zeby lampa włanczała sie w nocy tylko to ma byc na ksiezycu?
    bo ja tak mam a lampa i tak wlancza sie tak od 6 a o 6 jest jeszcze troche jasno

0
  • #6 03 Kwi 2005 18:05
    raddor
    Poziom 10  

co do czułości i zasiegu czujnika moze za nisko powiesiles lampe i dlatego masz zasieg tylko 6 m

0