Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY STR-DE400 - Informacja "UNLOCK" przy podłączonym kablu Coaxial

13 Lut 2014 14:45 2952 6
  • Poziom 25  
    Witam.
    Po podłączeniu kabla SPDIF (jack-RCA), ustaiwniu odpowiedniego wejścia sygnału, na wyświetlaczu pokazał mi się komunikat " UNLOCK " , oraz nie są podświetlone żadne sygnatury głośników.
    Wzmacniacz działa poprawnie przez wejścia analogowe.

W jaki sposób mogę usunąć tą usterkę?
  • Poziom 25  
    Dzięki za link wyjaśniający różnicę pomiędzy przewodem analogowym a cyfrowym ale nie w tym rzecz.

Napiszę dokładniej, żeby nikt nie miał wątpliwości.

Podpinam kabel SPDIF zakończony z jednej strony końcówką Jack 3,5mm a z drugiej końcówką RCA, jest to kabel do połączenia Karty Dźwiękowej (Sound Blaster 5.1 Live) w komputerze z w.w. wzmacniaczem.

Przykład kabla o jakim mówię => http://www.spdif.pl/spdif-jack-rca.htm

Po podpięciu w.w. kabla w odpowiadające przeznaczeniu gniazda, ustawieniu Karty Dźwiękowej na wyjście Digital Out a w.w. wzmacniacza na odbiór dźwięku ze źródła dźwięku koncentrycznego cyfrowego, wyświetla mi się komunikat UNLOCK na wyświetlaczu
  • Pomocny post
    Specjalista techniki DVD
    SF LOCK ON/OFF CHANGE MODE
    Znalazłem coś takiego:
    Procedure:

1. While pressing the [MUSIC] and [Digital Media] buttons, press the [POWER] button to turn on the main power.

2. Either the message “SF LOCK [OFF]” or “SF LOCK [ON]” appears
  • Poziom 25  
    Tą stronę znalazłem jakieś 30 min przed napisaniem tego tematu.

Osoba wyjaśniająca tą procedurę dopisała później, że "Magiczny" Digital Media czy też DM port to "wejście" na tylnej części jednostki. Jest tam przycisk "wejścia źródłowego" na pilocie oznaczony jako 'DMPORT'

Cytat:
    The DM port (Digital Media) is an input on the rear of the unit. There's a source input button on the remote marked 'DMPORT'.

You press the buttons on the receiver itself and not the remote.

Link do całości oryginalnego tematu -> Link

Dodatkowo załączę 2 linki do Instrukcji Obsługi, Podręcznika Instalacji, Serwis Manual, jak również jakieś zdjęcia (nie wykonane przeze mnie), jako dowody na to, że takiego *@#%&@$ przycisku nie ma.

Instrukcja Obsługi -> Link
    Podręcznik instalacji -> Link
    Serwis Manual -> Link
    Zdjęcie przedniej części -> Link
    Zdjęcie tylnej części -> Link

Jedyne miejsce jakiego do tej pory nie miałem okazji widzieć jest spód całego wzmacniacza.

P.S.
    Czy ktoś, może wie gdzie znajduje się przycisk typu RESET ??
    Jest coś o tym w instrukcji, ale nie ma go oznaczonego na żadnym zdjęciu poglądowym.
  • Specjalista techniki DVD
    AnyKey napisał:
    Czy ktoś, może wie gdzie znajduje się przycisk typu RESET ??
    poczytaj
    FACTORY PRESET MODE
    jur1 napisał:
    While pressing the [MUSIC] and [Digital Media] buttons, press the [POWER] button to turn on the main power.

Naciśnij i przytrzymaj przyciski [MUSIC], [INPUT MODE] i [POWER] i zobaczysz reakcję.
  • Poziom 25  
    Zrobiłem jak napisałeś, czyli przyciski Music + Input Mode + Power,. Na wyświetlaczu pojawił się komunikat PUSH ENTER co zrobiłem, następnie wyświetliło się CLEARING po czym CLEARED. Niestety w dalszym ciągu po przełączeniu sygnału wejściowego w DVD na COAX nie pokazują mi się sygnatury głośników.
    Próbowałem również kombinację Music + Przycisk DVD + Power i sytuacja powtórzyła się jak wyżej.

Dopiero reset do ustawień fabrycznych pomógł, tak że dziękuje wam za pomoc.

Dla potomnych :P
    Przywracanie ustawień fabrycznych Sony STR-DE400
    Spoiler:
    FACTORY PRESET MODE
    All preset contents are reset to the default setting.
    Procedure:
    1. While depressing the PRESET TUNING – and the
    DIMMER buttons simultaneously, press the power ?/1
    button to turn on the main power.
    2. The message “FACTORY” appears and the present contents
    are reset to the default values.
    "Źródło: Service Manual"

Spoiler:
    SHIPMENT MODE
    All preset contents are reset to the default setting.
    Procedure:
    1. While depressing the AM and the A.F.D. buttons simultaneously, press the power ?/1 button to turn on the main
    power.
    2. “CLEARING” t “CLEARED” appears and switch off the
    set.
    "Źródło: Service Manual"

Spoiler:
    1. Naciśnij przycisk "POWER" aby wyłączyć urządzenie.
    2. Naciśnij i przytrzymaj przez 5 sekund przycisk "POWER", na wyświetlaczu będą się pokazywać wskaźniki "PUSH" i "ENTER" .
    3. Naciśnij przycisk "ENTER", przez jakiś czas będzie wyświetlany wskaźnik "CLEARING" a następnie pojawi się wskaźnik "CLEARD", tym sposobem wszystkie ustawienia powrócą do ustawień fabrycznych.
    "Źródło: Instrukcja obsługi"