Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

netia spot, d-link 600 - Połączenie Netia Spot + D-Link Dir-600 B2

13 Lut 2014 17:30 2004 3
  • Poziom 2  
    Witam.

Chciałbym połączyć Netia Spota do rutera D-link Dir-600 B2 (poprzez WiFi)

Połączyć w taki sposób aby Netia Spot był dostawcą internetu i rozgłaszał sieć WiFi, oraz posiadał zwykły lan (podłączony jest Netia Player)

D-link miałby za zadanie wspomagać sygnał Netia Spota z innego pokoju, oraz umożliwiać podłączenie komputerów po kablu ethernet (2x stacjonarne bez kart bezprzewodowych)

Czy taka konfiguracja jest możliwa?

Dodam że na D-link-u mam obecnie wgrany system dd-wrt, uprzednio miałem OpenWrt i próbowałem rożnych ustawień (repeater, WDS), niestety bez skutecznie, teraz mam już wrażenie że im więcej o tym czytam tym mniej wiem...

Z góry dziękuje za pomoc.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na obu musiałbyś ustawić WDS.
  • Poziom 2  
    Netia Spot, z tego co wyczytałem WDS nie ma (ale pewny na 100% nie jestem), w związku z czym jest na to jakieś rozwiązanie, bez kupna dodatkowego AP-ka podłączonego do Netia Spota?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Ustawic d-linka w trybie ap clinet (dd-wrt). Stworzy to nowa siec (komp podlaczone do netii nie beda sie widzialy z tymi pod d-linkiem) ale net bedzie dzialal. Z d-linka TYLKO net po kablu. Dir-600 ma tylko 1 radio wiec sie po prostu nie wyrobi jak bedzie musial odbierac wifi i jednoczesnie rozglaszac. W dd-wrt jest mozliwosc ustawienia ap client + ap ale wlasnie ze wzgledu na 1 radio dziala to srednio. Sprawdz sam.

pozdr
    v