Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Urządzenie wielofunkcyjne laserowe monochromatyczne z wifi

szemieniov 13 Lut 2014 18:19 2466 7
  • Poziom 9  
    Witam, proszę Was o aktualną radę w wyborze sprzętu.

Przeznaczenie: dom - wydruk dokumentów, materiałów do nauki, rachunków, faktur
    Druk: monochromatyczny
    Skaner: jakosć pozwalajaca czytelnie skanować dokumenty i przesyłać je elektronicznie (ewentualnie zdjęcia czy grafiki - okazjonalnie)
    Eksploatacja: tania (nie boję się zamienników, czy dosypywania toneru)
    Dodatki: WIFI!! koniecznie!
    Tryb czuwania: bezgłośny, z minimalnym podorem prądu
    Szybkość druku: nigdzie mi się nie spieszy
    Jakość druku: głównie tekst, trochę grafik, więc wystarczy standard

Cena: 400-600 zł +/-

Stan: nowy (chyba, że jest coś super wartego uwagi używane)
  • Poziom 32  
    Myślę, że Brother DCP-7055W albo Samsung SCX-3405W powinny spełnić Twoje oczekiwania.

• Poziom 34  
    Jakbym mógł coś polecić to wybrałbym HP LaserJet Pro M125nw. Jest droższe w zakupie, ale tańsze w eksploatacji, czy stosując tonery org , czy zamienne.
  • Poziom 32  
    leeart napisał:
    HP LaserJet Pro M125nw

Nie jestem taki pewny odnośnie eksploatacji tego urządzenia. Na dzień dzisiejszy nie widziałem do niego zamiennika, a oryginał kosztuje ok. 210zł i wystarcza na 1500 stron

• Poziom 34  
    A do Samsunga kosztuje około 240 i też jest na 1500 str i ciągły problem z nowym oprogramowaniem, które drukarka sobie pobiera by nie stosować zamienników. Co do DCP-7055W toner kosztuje fakt około 150,00zł i jest na 1000str, ale za to bęben kosztuje 240,00zł i jest 12000str.

Chcę zaznaczyć, że nie wspieram żadnego producenta tylko wyrażam swoją opinię.
    Dobre tanie model skończyły się na drukarkach Samsung ML-2010 i Hp Lj1020, Brother nigdy nie przypadł mi do gustu.

Dodano po 1 [minuty]:

Moim zdaniem należy wybierać drukarki stosunkowo tanie w eksploatacji a nie w zakupie.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Ja bym się trzymał HP ... Zamiennika może jeszcze nie ma ale ten startowy zawsze możesz uzupełnić , poza tym zamienniki pojawiają sie błyskawicznie do HP . Co prawda nie miałem tego tonera jeszcze w ręku ale założę sie że to kolejna odsłona kaset 35/36/78/85 :)

C.
  • Poziom 14  
    Witam. Polecam Brother DCPJ140W. Użytkuję od około roku. Stoi w jednym pokoju, można drukować z różnych miejsc (ma Wi-Fi). Kosztował około 400zł - nie powiem teraz dokładnie. Ale najważniejsze są koszty eksploatacji. W Euro Agd zamienniki, całkiem przyzwoite kosztują od 11zł do 14zł, zależnie od producenta. Tak więc koszt 4 tuszy do drukarki to ok.50zł. Zamawiałem jak mieli promocję przez internet - zapłaciłem po 10zł za sztukę. W przeszłości miałem już urządzenia HP czy Canon Pixma, ale Brother przebija je wyglądem, wielkością i jakością. Polecam. Jest to wprawdzie atramentówka, ale bardzo dobra.
  • Poziom 32  
    leeart napisał:
    Chcę zaznaczyć, że nie wspieram żadnego producenta tylko wyrażam swoją opinię.

Ja również.
    leeart napisał:
    Moim zdaniem należy wybierać drukarki stosunkowo tanie w eksploatacji a nie w zakupie.

Dokładnie tak samo uważam :)
    copyman napisał:
    amiennika może jeszcze nie ma ale ten startowy zawsze możesz uzupełnić

Dlatego napisałem na dzień dzisiejszy. Ogólnie nie wiemy, ile będzie na niej drukowane, więc może bęben w brotherze wystarczyć na długo, albo skończyć się po pół roku, albo po 2 miesiącach. Samsung - jako tańsza alternatywa - choć fakt, różnie bywa z zamiennikami.
    HP - startowy da się napełnić, więc nie problem, jedyny minus - na razie brak zamienników, ale zapewne to się za moment zmieni.
    Brother - minus: bęben (ale są zamienniki po ok. 60zł), plus: toner - zamienniki po ok. 30zł .