Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer aspire 3690 - nowa bateria BATBL50 ładuje się ok 15 godz

13 Lut 2014 19:09 2451 8
  • Poziom 9  
    Witam,
    posiadam dwie baterie do Aspire 3690 starą i teoretycznie nowy zamiennik z alledrogo. Stara bateria to BATBL50L6, 11.1 V 4000mAh, 3,2A różni się od nowej tylko pojemnością(nowa ma 5200mAh).

Po wpięciu amperomierza w obwód ładowania na wyłączonym laptopie i starej baterii prąd waha się w granicach 1,2A, natomiast na tej nowej prąd wynosi ok 0,2A, zasilacz jest oryginalny 19V i 3,4A.

Stara bateria ładuje się ok 2h i konczy się zieloną lampką ale trzyma kilkanaście minut, stąd pomysł żeby nabyć nową. Ta nowa natomiast ładuje się prawie cały dzień do ok 95% wtedy pomarańczowa dioda zaczyna migać, a trzyma ok 1,5-2,5h w zależności od użytkowania.

Mam w związku z powyższym pytanie w czym może być problem i proszę o jakieś rady.
  • Poziom 27  
    Zamiennik 5200mAh, a masz pewność, że taka pojemność jest naprawdę ? Rzadko który zamiennik ma 5200mAh, przeważnie jest to informacja na naklejce, realnie jest 4400mAh.
    Zainstaluj program batterymon i z zakładki "battery information" pokaż screena. Kliknij też co jakiś czas refresh, w ostatniej rubryce "charge rate" podczas ładowania powinna być moc ładowania w mW. Napisz jakie wartości tam są.
  • Poziom 9  
    Różnica w pojemności była faktycznie odczytana z naklejki, batterymon rzeczywiście pokazuje mniejszą ok 4600mAh :
    Acer aspire 3690 - nowa bateria BATBL50 ładuje się ok 15 godz Acer aspire 3690 - nowa bateria BATBL50 ładuje się ok 15 godz

a charge rate na razie pokazuje 0mW

• Poziom 32  
    Wygląda na upalony bezpiecznik. Otwórz obudowę i sprawdź go.
  • Poziom 9  
    Na razie wstrzymam się z otwieraniem nowej baterii bo w między czasie sprzedawca zaoferował wymianę na nowy model jak tylko pojawią się na stanie.

Otworzyłem jednak z ciekawości starą baterie i było tam coś przypominające bezpiecznik o oznaczeniu R010 FZ67 czy to jest to ?

Płytka ta jest na układach bq 80201DBT , bq 29312PW czy jest jakaś bezbolesna metoda na podmianę samych ogniw (Sanyo UR 18650Y) ?

• Poziom 32  
    Ja ogniwa zgrzewam zgrzewarką, ty możesz lutować. Jednak nie ma pewności, czy bateria będzie działać.
  • Poziom 9  
    Właśnie przymierzam się do zmontowania jakiejś prostej zgrzewarki z trafa od mikrofali, a co do baterii to natknąłem się na jakieś dość stare tematy że ten układ łatwo zablokować, żeby podmieniać ogniwa nie odłączając jego zasilania i że są problemy z jego zresetowaniem, dlatego zastanawiałem się czy w ogóle zabierać się za tą baterie nie mając praktyki w regeneracji baterii.
    A jeśli chodzi o same ogniwa to jakie najlepiej kupować żeby osiągnąć zadowalający kompromis miedzy jakością a ceną ?

• Poziom 32  
    Ogniwa najlepiej dobrych producentów - Sanyo, Panasonic, Samsung, ostatecznie LG. Pojemność taka jaka jest ci potrzebna.
  • Poziom 9  
    Otrzymałem nową baterię, kwestia wymiany ogniw w starej na razie odłożona na bliżej nie określony czas.