Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BEHRINGER EURORACK UB502 - czy warto dać 150zł za ten mikser?

13 Lut 2014 19:27 3435 4
  • Poziom 17  
    Moja firma zaczęła nadawać wywiady na żywo. Na nieszczęście mnie przypadło zająć się kwestiami technicznymi. Nieszczęście jest podwójne bo firma przeżywa kryzys i szef chciałby ją rozkręcić ale jak najmniejszym kosztem a do tego w ogóle nie zna się na sprzęcie. Taka mieszanka jest po prostu zabójcza. Dla przykładu mikrofony Voice Kraft VK-500 które mamy to dla szefa porządniy sprzęt. Gdy mówiłem że trzeba się rozejrzeć za jakimiś dobrymi mikrofonami o które trzeba popytać w sklepie to kupił 2 x Natec Giraffe za 15zł sztuka. Jak je zobaczyłem to myślałem że się rozpłaczę.

Ale do rzeczy. Mamy te 2 nieszczęsne mikrofony nateca do rozmów. Są one podłączone do trójnika (za 1,50zł) i od niego lecą jest przedłużka do komputera. Komputer to 4 rdzeniowy phenom 3,2ghz. Na nim jest win 7 64bit i oprogramowanie OBS. Ponadto podłączone są 3 kamerki logitecha c525.
    Szkopuł w tym że te 2 mikrofony działają cicho. Oczywiście jak się domyślam głównie przez trójnik i lipną tanią przedłużkę. Nawet mikrofon z oddalonej metr dalej kamerki zbiera lepiej którykolwiek mikrofon postawiony przed rozmówcą.
    Próbowałem w windowsie podbijać nieco dźwięk (głośność mic oczywiscie na full) ale oczywiście już przy +10db jest słyszalne buczenie. Mamy jeszcze 2 mikrofony przypinane i one są nieco lepszej jakości ale też na tej przedłużce grają cicho. A podpięcie 3 mikrofonów (2 trójniki jeden w drugim) powoduje że z żadnego nie słychać już dźwięku.

Dlatego chcę przynajmniej zastąpić ten kiepski trójnik czymś co by zbierało sygnał z 2 mikrofonów i więcej (bo w przyszłości będzie jeszcze jeden przypinany) i uruchomić te przypinane mikrofony (szef woli woli nateci bo lepiej zbierają :/) oraz być może uruchomić Voice Krafty które choć szału nie robią dają dźwięk o wiele lepszy niż te nateci. Ale oczywiście bez wzmocnienia ledwie je słychać. Mają o wiele lepsze kable zakończone dużym jackiem.

Szef nigdy się nie zgodzi żeby w tej chwili wydać 250zł i więcej więc z braku laku byłby przynajmniej ten UB502. Czy w tej cenie można znaleźć coś lepszego obsługującego 3 mikrofony? Pamiętajmy: nie chodzi o śpiewanie, chodzi o zwykłą rozmowę którą powinno być jako tako dobrze słychać.
  • Poziom 17  
    A te Voicekrafty?

A czy jest jakiś inny (tani) sposób na wzmocnienie dźwięku z tych zwykłych mikrofonów?

//edit
    czy np ltc star 3 (wzmacniacz do karaoke wejściem na 4 mikrofony i wyjściem chinch) dałby radę? Bo na allegro widzę za 200zł
  • Poziom 43  
    doman18 napisał:
    Na nieszczęście mnie przypadło zająć się kwestiami technicznymi

Przy takim podejściu szefa, lepiej nie przyznawać się do znajomości zagadnień technicznych. Niech zatrudni "technika sprzętowego".

Pozdrawiam.