Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat b4 - krańcówki przy drzwiach, zabezpieczenie benzyna plus lpg

13 Lut 2014 19:54 1275 1
  • Poziom 12  
    Szybkie pytanie i mam nadzieję szybka odpowiedź ;)

Montaż alarmu do passata b4. Wszystko wpięte ale zostały 2 pytania:

1. Krańcówki, są 3 obwody (maska, bagażnik, drzwi).
    Maska - osobna krańcówka i wpięcie do centralki z diodą do odseparowania.
    Klapa bagażnika - wpięcie do centalki przez przewód pociągnięty do lampki bagażnika (brązowo/czerwony), odseparować diodą
    Drzwi - przewód brązowo/biały linii wyłączników oryginalnych. Odseparować diodą

Nie wiem i nie mogę znaleźć. Czy muszę do każdych z 4 drzwi ciągnąć osobny przewód z diodą (do każdej z krańcówek)? Czy wystarczy tylko 1 do którychkolwiek drzwi (np. kierowcy)? Nie wiem jak wygląda połączenie tych krańcówek w tym aucie. Zapala się jedna lampka wnętrza po otwarciu którychkolwiek drzwi, ale chcę żeby alarm reagował na otwarcie każdych drzwi a nie tylko kierowcy. Więc czy jeśli wepnę się w krańcówkę przy drzwiach kierowcy to otwarcie innych drzwi spowoduje że na przewodzie brązowo/białym też pojawi się masa?

2. Silnik to 1,8 (ADZ) z instalacją LPG (2 gen.). Na co założyć zabezpieczenie żeby zabezpieczało jednocześnie przed uruchomieniem na benzynie i LPG. Zasilanie ECU?

Ok, znalazłem schemat oświetlenia wnętrza i jest połączone w jedno i tak idzie do lampki wnętrza.

Jeśli ktoś podpowie co z tym zasilaniem LPG - co najpewniej ciąć?
  • Użytkownik usunął konto