Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia Lumia 720 brak ładowania + brak reakcji na USB

13 Lut 2014 20:22 3147 12
  • Poziom 12  
    Witam.

Mam lumie 720 nie działa ładowanie przez USB ani z ładowarki...

PC nie wykrywa telefonu nic się nie dzieje.

Telefon normalnie sie ładuje pod łądowarką bezprzewodową.

Co robic? Gniazdo USB działą napiecie się pokazuje 5V. lecz juz na wyjsciu do gniazda baterii brak napięcia.
  • Poziom 25  
    Na początek wymień gniazdo, czasem są mikro pęknięcia i napięcie będzie występować ale nie będzie ładowania.
  • Poziom 9  
    radze jak kolega powyżej wymień gniazdo problem powinien zniknąć :)
  • Poziom 12  
    wymienione na nowe to było pierwsze co zrobiłem... nadal nic...
  • Poziom 38  
    Sprawdź czy po podłączeniu ładowarki masz 5V na L3300 lub w punkcie J3300.
  • Poziom 12  
    musiał bys mnie nakierować gdzie trafić na te punkty....
  • Poziom 12  
    ok dzięki postaram się rozszyfrować zaraz dam znać

kurcze dla mnie ten schemat to jak nauka chińskiego niestety nie dam rady odszukać po schemacie...

dał byś rade pokierować gdzie na płycie mam to sprawdzić?
  • Poziom 25  
    zlosnik321 napisał:
    kurcze dla mnie ten schemat to jak nauka chińskiego niestety nie dam rady odszukać po schemacie...

Umiesz korzystać z mapy? Tu jest identycznie. Lokalizujesz na legendzie L3300 i j3300 i sprawdzasz w jakich są "kwadratach" (odpowiednia H8 i E2). Później lokalizujesz te kwadraty na schemacie. Litery do wiersze, a liczby kolumny.

Dodano po 1 [sekundy]:

zlosnik321 napisał:

Umiesz korzystać z mapy? Tu jest identycznie. Lokalizujesz na legendzie L3300 i j3300 i sprawdzasz w jakich są "kwadratach" (odpowiednia H8 i E2). Później lokalizujesz te kwadraty na schemacie. Litery do wiersze, a liczby kolumny.
  • Poziom 12  
    ok udało mi się odczytać nakierowałeś mnie... ten ukladzik mam pod takimi blaszkami czyli musze je zdjąć :D... jutro postaram sie to zrobic... jeśli tam nie bedzie napiecia to co dalej?
  • Poziom 38  
    To znaczy, że napięcie nie dociera do płyty więc do wymiany płytka ze złączem albo taśma która łączy tą płytkę z płytą główną.
  • Poziom 12  
    a mam takie pytanie na którym pinie przy złączu x1350 sprawdzic czy jest napiecie wtedy będe wiedział czy tasma jest uszkodzona i czy to ona jest winna ze nie dochodzi napiecie do plyty
  • Poziom 12  
    Do elementu J3300 nie dochodzi żadne napiecie robie tak przykładam do jednego punktu GDN na plycie gł a drugi na układ J3300 i nic nie pokazuje

na płytce USB z tasmą sprawa wyglada tak ze dopiero jak dam + prosto z USB to dopiero pokazuje sie napiecie na taśmie