Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat palio weekend - 1,6; benz-LPG; kontrolka wtrysku; przepływ paliwa

14 Lut 2014 09:30 1179 1
  • Poziom 1  
    Witam, mam problem z kontrolką wtrysku w fiacie palio weekend z 97.
    Zdarzyło mi się dwa razy, że podczas jazdy (na rozgrzanym silniku, po przejechaniu około trzydziestu kilometrów ze średnią prędkością 70-80 km/h) zapaliła mi się kontrolka, a silnik jakby trochę się zaczął dusić (trochę jak przy kończącym się gazie). Za pierwszym razem nie zdążyłam zareagować, a lampka zgasła, więc dojechałam spokojnie do domu. Za drugim razem zjechałam na pobocze i próbowałam ustalić w czym problem. Po ponownym włączeniu silnika lampka paliła się na benzynie, po przegazowaniu zgasła. Dojechałam na parking i zajrzałam pod maskę - może coś będzie słychać albo widać.
    Po drodze jednak usłyszałam dźwięk dobiegający jakby tuż spod podłogi ze strony pasażera, przypominający przepływ wody w lekko zapowietrzonym kranie. Nie był to dźwięk ciągły, ale pojawiał się co jakiś czas. Zdążyłam zauważyć, że dzieje się tak przy dodawaniu gazu lub hamowaniu, ale nic nie słychać na biegu jałowym. Związałam to właśnie z wtryskiem paliwa, mimo, że kontrolka już się nie zapaliła.
    Dodam jeszcze, że ciepły samochód ma często problemy z odpaleniem. Wcześniej była to wina poluzowanego kabla plusa przy akumulatorze, ale został dokręcony (wtedy nie chciał kręcić rozrusznik). Teraz kręci, ale według mnie trochę za dużo czasu zajmuje mu odpalenie.
    Mam nadzieję, że wystarczająco opisałam problem, bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc. Nie znalazłam takiego problemu na forum, albo jest on źle otagowany.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Uzupełnij płyn chłodniczy.