Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook KGE 3479SB DYN - Piekarnik grzeje z maksymalną temp. przez cały czas

14 Lut 2014 11:33 11961 4
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.

Piekarnik w wymienionej w temacie kuchni grzeje z maksymalną temperaturą. Temperatura grzania nie zmienia się pomimo różnych nastaw pokrętła do nastawy temperatury. Piekarnik pali wszystko.

Po przeczytaniu postów z podobnymi objawami (inne modele kuchenek Mastercook) przypuszczam, że zepsuty jest termostat.

Proszę o inne sugestie co może być przyczyną takiego stanu.

Jeżeli moje przypuszczenie jest prawdopodobne to proszę o poradę jak dostać się do termostatu w tej kuchni. Co muszę odkręcić? Czy muszę odłączyć kuchnię od przyłącza gazowego?

Z góry dziękuję za pomoc.
    Piotr
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    wystarczy odkręcić tablicę rozdzielczą od dołu dwa wkręty, termostat jest przykręcony do tablicy dwoma śrubami pod pokrętłem.
    Wyczepić termostat z zaczepu w piekarniku i wyciągnąć do góry przez otwór w górnej części piekarnika.
    Uwaga: może być potrzeba odkręcić tylną ścianę kuchni co będzie się wiązało z koniecznością odsunięcia jej od ściany.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Mirkor z tyłu piekarnika kapilarę termostatu dociska blaszka przykręcona dwoma wkrętami , konieczne jest zdjęcie tylnej obudowy. Więc nie pisz że może być konieczne ale że jest. Dodam tylko że należy bezwzględnie odłączyć piekarnik od źródła zasilania.
  • Poziom 9  
    Serdecznie dziękuję Mirkor1 i Trull za szybką pomoc. Zamawiam termostat przez internet i po otrzymaniu zabieram się za wymianę. Po zakończeniu podmiany napiszę o wynikach pracy.

Pozdrawiam
    Piotr
  • Poziom 9  
    Jestem już po wymianie termostatu - nagrzewanie piekarnika działa poprawnie. Po pierwsze odłączyłem kuchnię od zasilania. Następnie po odkręceniu termostatu i programatora piekarnika tablicę rozdzielczą kuchni (bez odpinania połączeń elektrycznych) odsunąłem na tyle, że dałem radę włożyć rękę do obszaru nad komorą piekarnika. Przez obszar ten przebiega drut (cieniutka rurka z cieczą rozszerzającą się pod wpływem temperatury) na końcu którego jest termopara mocowana w komorze piekarnika. Drut ten zaczepiony był na końcu piekarnika metalowym zaczepem. Zaczep ten odgiąłem przy pomocy śrubokrętu. Dzięki temu mogłem wyjąć termoparę (film) przez otwór w górnej części piekarnika a następnie poprzez obszar nad piekarnikiem na zewnątrz pieca. Wymontowany termostat wymieniłem na uniwersalny produkcji polskiej (od 50-320°C, termopara - 16 cm, rurka z cieczą dłuższa od oryginału o 10 cm).
    Po zamontowaniu termostatu w odwrotnej kolejności piekarnik ożył, tzn. termostat prawidłowo reguluje włączanie grzałek w piekarniku i udają się wypieki :D

Szczęśliwie w całej tej naprawie nie musiałem odłączać pieca od przyłącza gazowego. Jeżeli byłaby jednak potrzeba odłączyć kuchnię od przyłącza gazowego to należy po wymianie termostatu i podłączeniu kuchni do instalacji gazowej sprawdzić przez fachowca z uprawnieniami czy instalacja gazowa jest szczelna!!!

Nie należy oszczędzać kilku złotych na bezpieczeństwie własnym czy rodziny!!!

Pamiętaj, że wszelkie remonty kuchni gazowej robisz na własną odpowiedzialność (za skutki naprawy nie biorę odpowiedzialności). Jeżeli nie czujesz się na siłach to lepiej wezwać fachowca.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję Mirkor1 i Trull za pomoc. Dzięki Wam mam znów w pełni sprawną kuchnię.

Powodzenia!