Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Android / PLC - Komunikacja pomiędzy telefonem komórkowy a PLC

14 Lut 2014 15:32 3543 6
  • Poziom 9  
    Dzień dobry,
    Posiadam sterownik PLC z wyjściem TCP/IP wypuszczonym na zewnątrz przez Access Pointa. Chciałbym sterować poszczególnymi wejściami poprzez telefon komórkowy, macie może jakieś środowisko, czy aplikację w której można zaprojektować kilka kolorowych klawiszy i odczytać np: temperatury ze sterownika.

Szukałem i znalazłem środowiska bezpłatne które nie mają możliwości importu wykonanego projektu.

Jeszcze jedno pytanie.

Jeśli bym chciał napisać taką aplikację od początku. Dużo czeka mnie pracy ? - bo sam nie wiem czy zaczynać uczyć się pisać na androida.

Pozdrawiam
  • Specjalista Automatyk
    Witam
    Jaki to sterownik ?
  • Poziom 9  
    Jest to sterownik "http://www.frisko.com.pl//prod_img/obrazki/216/MR210-multico_v14a.pdf"
    Może być inny, ale ten mam opanowany dość dobrze.

łączy on się za pomocą skrętki przez AP.

Jakieś pomysły jak mógłbym to wykonać ?

Dodano po 37 [sekundy]:

Może zamiast telefonu byłby pilot, używaliście czegoś podobnego ?
  • Użytkownik obserwowany
    Komunikacja po UDP czy TCP IP ?
  • Poziom 9  
    Jest to komunikacja MODBUS-TCP.
  • Poziom 14  
    Witaj ,

Nie wiem czy znalazłeś już rozwiązanie bezkosztowe dot. Twojego pytania.

Jeślibyś rozglądał się za czymś komercyjnym, to sprawę załatwia profesjonalnie następujący zestaw :

-podłaczony do Twojego sterownika terminal HMISTU655 ( jako serwer stron web)
    +
    -VijeoDesigner(dla Modbus TCP może być wersja czasowa) - tu przygotujesz swoje strony graficzne/wizualizację/przyciski itp. dla w.w. z powiązaniem do rejestrów w Twoim sterowniku
    +
    -https://play.google.com/stor/apps/details?id=com.schneider_electric.vijeodesignairplus&hl=pl aplikacja na androida

W razie pytań odpowiem - pisz na priv.

powodzenia