Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ULRICH Ederlich 24kw-wymiana kondensatora wentylatora misfire

Kocik444 14 Feb 2014 15:41 9753 9
 • #1
  Kocik444
  Level 9  
  Witam

  Posiadam piec Ulrich Ed 24kw i od pewnego czasu zapala mi się misfire. Po włączeniu resetem chodzi bez problemu nawet od 2 do 5 godzin ale jak osiągnie żądaną temperaturę pokojową i ma dłuższy przestój nie chce sam się włączyć i muszę ponownie go resetować. Wówczas mam problemy z odpaleniem. Odpala tak za 3 resetem z małym wybuchem. Po przeczytaniu paru opinii na forach doszedłem do wniosku że to kondensator wentylatora. Proszę o pomoc w jego wymianie (jak to jest ta usterka). Po wyciągnięciu silnika wraz z wentylatorem kondensator przykręcony jest jedną śrubą do której nie ma dojścia trzeba chyba ściągnąć wentylator ? Proszę o pomoc w jego rozebraniu.

  ULRICH Ederlich 24kw-wymiana kondensatora wentylatora misfire ULRICH Ederlich 24kw-wymiana kondensatora wentylatora misfire ULRICH Ederlich 24kw-wymiana kondensatora wentylatora misfire ULRICH Ederlich 24kw-wymiana kondensatora wentylatora misfire ULRICH Ederlich 24kw-wymiana kondensatora wentylatora misfire ULRICH Ederlich 24kw-wymiana kondensatora wentylatora misfire ULRICH Ederlich 24kw-wymiana kondensatora wentylatora misfire ULRICH Ederlich 24kw-wymiana kondensatora wentylatora misfire

  Dziękuje
 • #3
  Kocik444
  Level 9  
  Proszę o pomoc jak go zciągnąć i jak wymyć ?
 • #4
  piracik
  Moderator of Heating systems
  Pomiędzy łopatkami powinna być widoczna śruba, która trzyma wentylator na ośce silnika.

  Jeżeli kondensator jest słaby to wentylator nie ma siły wystartować.
  Grzebanie przy palniku olejowym bez wiedzy i narzędzi pomiarowych jest mocno ryzykowne.
 • #5
  Kocik444
  Level 9  
  Czy podłączenie kabli po zakupie nowego kondensatora ma znaczenie ?
 • #6
  piracik
  Moderator of Heating systems
  Polaryzacja nie ma znaczenia.
 • #7
  zmijan
  Level 2  
  Witam
  Mam dokładnie ten sam problem. Możesz napisać czy wymiana kondensatora pomogła?
 • #8
  Kocik444
  Level 9  
  Witam

  Wymiana kondensatora rozruchowego w 100% pomogła. Piec chodzi cicho jak nowy. Nie wyłącza się, nie zadymia czujnika płomienia. Kondensator kupiłem na allegro za 15 zł podaje link:

  http://allegro...

  Starego nie odkręcajcie bo nie ma sensu. Odpinamy kabelki wypuszczamy za obudowę i podpinamy nowy, u mnie wisi sobie w powietrzu ale teraz mam do niego dostęp. Po lecie jak piec nie chodzi znowu trzeba wymienić, żywotność około 1-2 lata. Kabelki lewy prawy nie mają znaczenia.

  Pozdrawiam

  Moderated By mirrzo:

  Usunąłem link do aukcji. 3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

 • #9
  piracik
  Moderator of Heating systems
  W okrągłej obudowie wytrzymują dłużej.