Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EW1044S - nie grzeje wody

14 Lut 2014 16:39 4002 4
  • Poziom 7  
    Nabyłem używaną pralke Elektrolux EW 1044s. Nie grzeje wody. Piore "na zimno". Chyba że cosik źle wciskam. Czy duży problem jest wymienić grzałkę w tym modelu ? Mam pojęcie co to jest śrubokręt czy wiertarka ale nigdy jeszcze nie wymieniałem grzałki. W jednej swojej starej pralce (chyba Bosch) kiedyś wymieniłem łożyska bębna i byłem b. dumny że jeszcze chodziła pare lat więc wydaje mi się że do wymiany grzałki nie potrzeba Oxfordu czy Sorbony. Kto wie ile kosztuje grzałka i gdzie to najlepiej (czyt: najtaniej) kupić. Bede wdzięczny za odp i wskazówki. Kuszelak z Warszawy.
  • Poziom 42  
    Ponieważ jesteś"nowy" to poradzę ci tak. Zajrzy pod obudowę i spróbuj na początek sam zlokalizować grzałkę. Później ,trzeba sprawdzić,co jest przyczyną niegrzania(brak zasilania,czy spalona grzałka),a dopiero zastanawiać się nad jej wymianą, czy ceną.Na forum jest sporo postów na ten temat-- okienko u góryszukaj.Tam wpisujesz : np. wymiana grzałki i...czytasz.
  • Poziom 7  
    Dzięki za podpowiedź. Tak zrobię. Powodzonka
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Grzałka w tej pralce znajduje się z tyłu by się do niej dostać musisz posiadać klucz nasadowy metryczną 7 oraz 10. Trzeba zdjąć pokrywę - jak zauważysz obudowa składa się z dwóch połówek. Musisz zdemontować tylną część obudowy. Od góry trzymana jest śrubami o główce metrycznej 7 4 szt dwie z prawei i tyle samo z lewej strony, po 1 szt. po prawej i lewej stronie u dołu (śruby są na dole pod plastikowymi zaślepkami) również 7 i z tyłu na dole 2 szt też 7. Po odkręceniu wyczepiasz wąż wraz z kablem znajduje się na plastikowym półksiężycu i zdejmujesz tylną część obudowy. By zdemontować grzałkę potrzebna metryczna 10 ale przed demontażem sprawdź czy z całą pewnością jest uszkodzona grzałka (multimetrem albo lampką badaniową).
  • Poziom 7  
    Dzieki. Sprawdziłem już. Grzałka dobra. Po włączeniu pralka chodzi, nie grzeje wody i lekko buczy. Może programator :)

Politykę (nawet żartobliwą) zostawmy za drzwiami.
    mx.