Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Krups XP7220 - Wybuch pary po parzeniu. Powracający błąd 07.

plraven 14 Feb 2014 18:15 9975 13
  • #1
    plraven
    Level 9  
    Był już taki temat, ale zakończył się słowami "...poszedł na części". Problem polega na tym, że po parzeniu kawy, jak tłok się podnosi mam wielkie bum i wywala do komory gorącą wodę zmieszaną z kawą. Nie znam się ale wydaje mi się, że przed podniesieniem tłoka powietrze powinno gdzieś ujść. Jak nie uchodzi to cała ta breja zalewa młynek, ujścia kawy i pojawia się oczywiście Error 07.
    Generalnie mam dwie lewe ręce, ale ekspres rozbiorę razem z obudową, uszczelkę na tłoku wymieniłem, poradźcie co mogę jeszcze sam zrobić. Młynka nie udało mi się ściągnąć, bo "coś" go trzyma od dołu. Jakbym umiał ten mechanizm w środku wyciągnąć to może bym coś dał radę.
    Pytania mam trzy:
    1. Którędy powinno uchodzić powietrze z komory przed podniesieniem tłoka?
    2. Jak wyciągnąć cały mechanizm ze środka, jak już górę i bok mam zdjęty?
    3. Co przeczyszczać? :)
    Szanuję reguły forum, ale "!! Zanim zadasz pytanie, obowiązkowo przeczytaj ten temat !!" nie działa, więc nie wiem, czy nie popełniłem jakiegoś faux pas.
  • Helpful post
    #2
    nioop

    Home appliances specialist
    Nie bardzo rozumiem o jaki mechanizm Ci chodzi.. ;)
    Młynek - Masz dwie śrubki typu torx przy młynku , odkręcasz i pięknie bez oporu wychodzi..

    Co do usterki - Coś z dystrybutorem , spróbuj wyczyścić dokładnie tłok w zaworze dystrybutora..
    Zeby go wyjąc przekręcasz poniższy element:

    Krups XP7220 - Wybuch pary po parzeniu. Powracający błąd 07.
  • #3
    plraven
    Level 9  
    Dzięki za radę! Jak znajdę chwilę czasu oczywiście przeczyszczę część z podpowiedzi i porobię zdjęcia tego ekspresu "od środka", to wrzucę. Mam zamiar powalczyć, zwłaszcza, że gorąca kawa prysnęła mi prosto w twarz :).
    Młynek jest częścią większej całości i do niej przykręcony jak widzę. Tą całość nazywam "mechanizmem". Czy ten mechanizm nie jest przykręcony od dołu do obudowy? Czy z młynka nie trzeba odpiąć jakiegoś kabla przed demontażem? Jak próbuję go wyjąć po odkręceniu dwóch śrub to coś go trzyma od dołu.
  • Helpful post
    #4
    nioop

    Home appliances specialist
    Naturalnie, młynek trzeba odpiąć :P Na płytce elektronicznej są tylko dwie takie duże podwójne kostki , młynek to ta kostka z czarnymi przewodami..
    Ta "całość" trzyma się na przewodach, które poprowadzone są po niej z tyłu i dwóch śrubkach z przodu.. łączenie przedniej obudowy z "mechanizmem" , jedna śrubka jest na wierzchu , druga ukryta jest pod hmm.. Nie wiem jak to się nazywa ale podłączony jest do tego wężyk z tłoka..
  • #5
    plraven
    Level 9  
    No dobra, młynek zdjęty :) Przesyłam wnętrze środka lekko oczyszczonego ekspresu. Zapomniałem dodać, że ekspres często prosi o sprawdzenie szuflady na kawę (pewnie kawa z wodą coś zapchała). Co do przeczyszczenia elementu, to dostęp do niego jakbym to powiedział jest lekko utrudniony (zdjęcie 2) :). Wykręcę to bez demontażu innych części?
    Krups XP7220 - Wybuch pary po parzeniu. Powracający błąd 07. Krups XP7220 - Wybuch pary po parzeniu. Powracający błąd 07. Krups XP7220 - Wybuch pary po parzeniu. Powracający błąd 07. Krups XP7220 - Wybuch pary po parzeniu. Powracający błąd 07.
  • Helpful post
    #6
    nioop

    Home appliances specialist
    Tak, naturalnie.. Proszę najpierw zdjąc przeźroczysty wężyk z dołu..
    następnie dwoma palcami przekręcamy ów element i go wyjmujemy..
    W nim będzie znajdował się tłoczek na sprzężynce - Któy nalezy bardzo dokładnie wyczyścić..
  • #7
    plraven
    Level 9  
    Rozumiem, że to jest tłoczek? Wygląda na czysty :) Krups XP7220 - Wybuch pary po parzeniu. Powracający błąd 07.
  • #8
    nioop

    Home appliances specialist
    Naturalnie.. To jest własnie tłoczek.. A mi wygląda na bardzo brudny i zablokowany na dodatek :)
  • #9
    plraven
    Level 9  
    Czym to najlepiej wyczyścić? Ten tłoczek rzeczywiście jest zablokowany w tej pozycji. Szczoteczką do zębów? Rozumiem że tu żadnej chemii nie powinienem używać, bo będę to pił.
  • #10
    nioop

    Home appliances specialist
    Tzn. Można uzyć chemii oby nie za ostrej..
    Tłoczek musisz jakoś wyciągnąć.. Gdy juz to zrobisz może poprostu go umyj płynem do naczyń ? Po środku tłoczka jest jeszcze jeden taki mały tłoczek który również musi być czysty i nie może się blokować..
    Osobiście tez radził bym przed ponownym montażem posmarować tłok wazeliną - dostępną w każdej aptece za około 2zł
  • Helpful post
    #12
    nioop

    Home appliances specialist
    Tak, to jest ten zawór..
    Nie sądziłem ze występuje on jako oddzielna część..
    Szczerze mówiąc nigdy nie spotkałem się z aż tak zablokowanym tłokiem..
    W ostateczności można zdjąć wężyk i spróbować go wypchnąć z drugiej strony.. Jednakże też nie jest to takie proste gdyż luzując obejmę na wężyku bardzo łatwo jest złamać ową obudowę zaworu.. Ale skoro można to kupić niedużym kosztem można zaryzykować..
  • #13
    plraven
    Level 9  
    Mam czas. Kupiłem obie części, pojutrze wymienię to dam znać co i jak.
    Edit: Jak na złość przed sekundą wymontowałem zawór, nie uszkodziłem ani obudowy ani zacisku, ale i tak ten element jest mocno sfatygowany. Może komuś się przyda? Ja poczekam na nowy.
    Kurka nie mogę znaleźć szczypców do demontażu takiej obejmy, a potrafię sobie wyobrazić jak powinny wyglądać, obstawiam, że coś takiego istnieje.
  • #14
    plraven
    Level 9  
    nioop duże piwo dla Ciebie! Chyba, że chcesz w zamian sterany, działający do wyczyszczenia zawór + obejmkę (mi się nie orzyda). Zawór z wymiany przyszedł fajny, tyle, że musiałem spiłować pilnikiem natryskany z plastiku drugi pierścień. Z tym drugim pierścieniem zawór do mojego xp7220 nie wchodził, bo się blokował o dystrybutor i nie można go było zakręcić (nie można go było docisnąć).
    Pięknie kawa sprasowana wypada, nie ma wybuchów, sucho.
    Najśmieszniejsza część :). Jak mówiłem jestem amatorem, więc pozakręcałem wszystko, uruchomiłem ekspres - autotest (w kółko) i kurka powódź w kuchni, zalany przedłużacz z wtyczkami. Dobrze, że mnie nie zabiło. Tyle pracy, siepię wyrazami na k... i ch..., do żony krzyczę, że szukamy ekspresu nowego wieczorem. Już idę sprzątać narzędzia, wziąłem klucz do piwnicy, żeby to wywalić, patrzę na szafeczkę... uszczelka :) I to ta, która jest pod pojemnikiem na wodę. Genialne! :) Rozbieram i składam ekspres w 3 minuty :) Jakby ktoś miał problem ze zdjęciem góry, to te zaczepy z tyłu można podwadzić śrubokrętem (są dwie zostawione dziury w obudowie), żadnego wyginania, góra sama pięknie schodzi.