logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

PS3 - Nie włącza sie, zielona dioda potem czerwona

papryka2000 14 Lut 2014 18:29 5955 6
REKLAMA
  • #1 13301873
    papryka2000
    Poziom 12  
    Witam
    Dostałem konsole CECHC04 która się nie włącza. Po załączeniu zasilania normalnie konsola jest w trybie standby i świeci się czerwona dioda, po włączeniu świeci się zielona dioda na ekranie tv nic sie nie pojawia i po około 40s wraca do standby. Soft jest większy niż 3.55 wiec wnioskuje ze bez programatora się nie obejdzie, zastanawiam się nad Teensy i dlatego chciałbym aby ktoś mógł troszkę przybliżyc mi procedurę wgrywania nowego softu.

    Filmik nie mój ale dobrze obrazuje problem
    https://www.youtube.com/watch?v=W37ZwiFtoIw
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 13305573
    papryka2000
    Poziom 12  
    Najprawdopodobniej po ingerencji, konsole juz taka kupilem, wydaje mi sie ze wystarczy ja przeflashować bo widziałem filmik na yt jak koleś naprawial tyle ze z nizszym softem. Jedyne co to musze sie dowiedzieć jak to zrobic i jaki soft mogę wgrać.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #5 13305612
    papryka2000
    Poziom 12  
    Wiem własnie dlatego załozyłem ten temat by dowiedziec sie jak i jaki soft wgrac(czy mozna dowolny czy sa ograniczenia), lutowanie nie jest mi obce problemu nie bedzie
  • #6 13309553
    JohnyB1986
    Poziom 19  
    Są ograniczenia, poszczególne podzespoły przypisane są kluczami, jeżeli nie masz poprawnego firmware nic nie zrobisz. Z samym firmware jest trochę zabawy, musisz mieć programator, najlepiej E3 Flasher. Potem zrobić dump, wrzucić na komputer i sprawdź jego poprawność. Jeżeli faktycznie jest uszkodzony, są pewne szanse na naprawę. Nie możesz wgrać wsadu z innej konsoli. Zazwyczaj da się postawić na nogi konsolę w której wcześniej został zrobiony zrzut oryginalnego firmware ale Ty go nie posiadasz. Jeżeli konsola posiada CFW możesz mieć problem z naprawą. Jeżeli chcesz kupić programator tylko dla jednej konsoli to jest nieopłacalne, koszt programatora to ok 300 zł i trudno ocenić szanse na naprawę. Z E3 Flasherem praktycznie nic nie trzeba lutować.
  • #7 13309741
    papryka2000
    Poziom 12  
    Z programatorem nie jest tak źle Tennsy i Infectus kosztuja w granicach 100zł E3 w mojej konsoli sie nie sprawdzi bo mam pamęc NAND. Jezeli dobrze rozumiem dump to jest zczytana zawartosc pamieci czyli firmware.

    edit
    dziwnym trafem udało mi sie wejsc w recowery teraz jest problem bo zatrzymało sie na sprawdzaniu poprawnosci softu próbowałem z 3.56 i z najnowszymi i dalej to samo

    edit 2
    po wielu probach i błedach w aktualizacji (8002f14e) wkońcu wystartowała
    temat do zamknięcia
REKLAMA