Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Viessmann vitotronic 200-h - Jak ustawić automatyczne wyłączanie pomp

eltetrans 14 Feb 2014 19:46 2934 8
Tespol
  • [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Tespol
    eltetrans
    Level 9  
    Dodam, że chodzi mi o sytuację gdy kocioł w postaci kominka z płaszczem wodnym wygasa w nocy a pompy niepotrzebnie chodzą do rana lub gdy wyjdzie się z domu na wiele godzin
  • Tespol
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    eltetrans
    Level 9  
    Dziękuję za odpowiedzi. Nie jestem instalatorem jedynie na własną rękę uczę się do zawodu z instalacjami grzewczymi co opisywałem wcześniej na forum, to wiedza na potrzeby prywatne do instalacji u rodziców. Póki co nie mam żadnej wiedzy na temat elektroniki w instalacji. W jaki sposób zmienić kodowanie?

Instalacja ma dwa kotły, piec gazowy (nie podłączony jeszcze ze względu na niedokończony komin) oraz kominek z płaszczem który jest w tej chwili głównym i jedynym źródłem ciepła + rekuperator. Kominek od pomp na zdjęciach jest daleko. Przy kominku jest sterownik gdzie ręcznie uruchamia się pracę - wyłącza się automatycznie poniżej ok. 50 stopni. Jest nitka podłogowa i w pokojach grzejniki, pompy też są dwie co widać na zdjęciach. Na ekranie można odczytać temperaturę, przy rurach są czujniki - walker29 czy one spełnią swoją rolę też w wyłączaniu pomp poniżej spadku danej temp czy wystarczy zrobić to o czym piszę Serwis Kotłów? Oprócz tego są czujniki na zewnątrz budynku z pomiarem temp otoczenia, pompy ustawione są bodajże na temp 3 stopni. Proszę wybaczyć brak fachowej nomenklatury ja póki co uczę się o biologii chemii wody, zjawisk fizycznych i elementów i zasad działania instalacji.

Oto zdjęcia
    Viessmann vitotronic 200-h - Jak ustawić automatyczne wyłączanie pomp Viessmann vitotronic 200-h - Jak ustawić automatyczne wyłączanie pomp Viessmann vitotronic 200-h - Jak ustawić automatyczne wyłączanie pomp Viessmann vitotronic 200-h - Jak ustawić automatyczne wyłączanie pomp Viessmann vitotronic 200-h - Jak ustawić automatyczne wyłączanie pomp
    User removed account
    User removed account  
    eltetrans
    Level 9  
    Czy poradzę sobie bez aparatury serwisowej z kodowaniem? Jeśli jest to możliwe proszę o informację jak to zrobić?
    User removed account
    User removed account  
    eltetrans
    Level 9  
    Dziękuje, słuszna uwaga ! Zakodowałem póki co na 25 stopni, niedługo rozpalę w kominku i będzie próba.

Pozdrawiam

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

Przy okazji ustawiłem kodowanie A3 na -9 czyli brak zabezpieczenia przeciw zamarzaniu. Żadna nitka nie znajduję się poza izolacją cieplną budynku, system dopóki nie będzie podłączony piec gazowy, będzie obsługiwany ręcznie więc nie ma żadnego zagrożenia a pompa często w nocy niepotrzebnie chodzi gdy nie pali się w kominku.

Dodano po 4 [godziny] 27 [minuty]:

Witam ponownie. Temperatura spadła poniżej 25 stopni a pompy nie przerwały pracy, sprawdziłem kodowanie i jest ustawione na 25 stopni...Niestety nie zadziałało. Na górze zaznaczone są dwie kreski w czasie kodowania(poniedziałek wtorek?) zmieniłem datę na urządzeniu żeby była jutrzejsza(poniedziałek) tak dla pewności ale mimo to nie zadziałało.