Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Samsung CLX-3185FW] Awaryjność i koszty ekspolatacji.

bmserwis 14 Feb 2014 20:53 1389 7
 • #1
  bmserwis
  Level 36  
  Witam jak w tytule, poszukuję NIEWIELKIEJ drukarki do zastosowań typowo domowych (około 100-200 stron czarno białych, około 10-20 kolorowych w miesiącu).

  Mam możliwość zakupu powyższego model z przebiegiem symbolicznym wręcz (skończone tonery startowe, plus jeden toner czarnobiały) urządzenie więcej więc stało niż było używane.

  Czy któryś z kolegów może wypowiedzieć się na temat awaryjności tych urządzeń (materiały eksploatacyjne są śmiesznie tanie).

  Pozdrawiam
 • #2
  rys57
  Moderator
  bmserwis wrote:
  Mam możliwość zakupu powyższego model z przebiegiem symbolicznym wręcz (skończone tonery startowe, plus jeden toner czarnobiały)
  Jeżeli to jest wiarygodne i przewidywane obciążenie realne, to kupuj i będziesz szczęśliwy. O awaryjności pogadamy za jakieś trzy lata :D .
 • #3
  bmserwis
  Level 36  
  Tak to jest tylko to co muszę nieraz awaryjnie wydrukować w domu, w biurze mam Minoltę 4690MF. Dotychczas wiernie służyły mi LJ1100 i Okipage14ex, ale po pierwsze dwie drukarki to bez sensu (4 komputery w domu) po drugie Okipage14ex nie działa pod Windows 8, a po trzecie powyższego Samsunga mam do kupienia za niecałe 400zł.
 • #4
  puma23
  Level 10  
  Sądzę że info o tanich materiałach eksploatacyjnych to trochę złe określenie ,szczególnie do drukarek Samsung seria CLX 3170-3185. Chyba że zamienniki i to z dobrze działającymi zabezpieczeniami.
  Sam posiadam CLX-3175N i nie było problemu innego niż tonery .
 • #5
  bmserwis
  Level 36  
  Zasypka u mojego dostawcy kosztuje 15zł, przeróbka na "wieczny chip" 0zł (we własnym zakresie).
 • #6
  puma23
  Level 10  
  Rozumiem, że instalacja "wiecznego chipa" ( lutowanie na płycie drukarki) nie wymaga już chipów w tonerach i że ustawienia drukarki po wyłączeniu z sieci nie ulegają resetowi. Jeśli jest tak to potwierdź a zrobię dokładnie to samo.
  Bo zamiennik działał ale z błędem (dotyczy to czarnego tonera).W kolorze raczej nie było dużo drukowane a pomimo to drukarka nie chce drukować tylko w kolorze bez sprawnego tonera czarnego. Dlatego proszę o potwierdzenie skuteczności tej metody z "wiecznym chipem".
 • #7
  bmserwis
  Level 36  
  Obecnie instalację wiecznego chipa wykonuje się programowo poprzez kabel USB i odpowiedni program. Ewentualne programowanie konieczne jest wtedy, gdy wgrany zostanie niepoprawny firmware jednakże nawet w takim wypadku jest 10-15 minut pracy.
 • #8
  puma23
  Level 10  
  dziękuję za tę informację. To jest dobre rozwiązanie. Szukam niezbędnych materiałów materiałów w jaki sposób to przeprowadzić.
  Dzięki.