Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Drukarka laserowa kolorowa z WLAN - jaka za 500-1000zł

14 Lut 2014 21:07 3693 8
  • Poziom 10  
    Hej. Dostałem zadanie wyszukania w/w drukarki dla rodziców.
    Ważna jest możliwość łatwej regeneracji tonerów ewentualnie tanie oryginały albo zamienniki dobrej jakości. WLAN musi być powiedzmy na 90%, bo jak istnieje jakiś super model bez niego to też rozważę. Drukowanie głównie na papierze.

Ze wstępnego rozpoznania widziałem Samsunga CLP-325W - martwą mnie problemy z chipami i wypalanie dziur w pojemnikach tonera.
    Nie wiem jak nowsze modele np. 365W itd.
    A może lepiej spróbować czegoś od Brother, OKI, HP itp.?
  • Poziom 32  
    DJ_Baryl napisał:
    Drukowanie głównie na papierze.

Jeśli możesz, to napisz jeszcze, jak dużo ma być drukowane.
    Jako alternatywa dla Samsunga może być HP CP1025nw - poszukaj w moich postach, bo robiłem wyliczenia ile kosztuje druk.
    Canon i-Sensys LBP7110CW (HP Color LaserJet 200 M251nw)
    Brother HL-3140CW
    Brother HL-3150CDW
  • Poziom 10  
    Będzie jakieś 10 stron na tydzień. Czasami siostra musi wydrukować coś grubszego na studia.
    A czy możesz po którce (o ile to nie problem) opisać szczególne zalety/cechy podanych modeli, dostępność i jak się spisują w miarę postępowania czasu. Chodzi tu o drukarkę na lata. Ostatnia HP 815, kupiona była dawno temu. Zapomniałem dodać, że chcę nową drukarkę. Jestem świadomy, że im nowszy sprzęt, tym bardziej poblokowany i tym lepiej zaprojektowany na ściśle z góry określony przebieg.
  • Poziom 32  
    Będziesz ją kupował w Norwegii, czy w Polsce?
    Z dostępnością do materiałów eksploatacyjnych nie powinno być żadnego problemu. Natomiast z tych, co podałem wybierałbym albo Canona (jak M251nw, ale hp droższa), albo Brothera. Brother HL-3150CDW dodatkowo ma duplex.
  • Poziom 10  
    Dla rodziców w Polsce. Pewnie Allegro albo netsklep.

Właśnie oglądałem filmik na YT nt. napełniania tonera w w/w Brother. Trzeba wypalać otwory. Odnośnie resetu, pokazują, że wystarczy coś zresetować klawiszami na panelu sterowania. Wyliczyłem, że większe tonery starczą na 2 lata (2.500str.). W takim razie bęben pociągnie 12 lat (15.000 zadań).

Poczytałem trochę nt. w.w drukarek.

HP CP1025nw jest strasznie krytykowany na Amazonie za słabe sterowniki, awarie i kiepską jakość.

Brother HL-3140CW - bodajże na trustedreviews dostało mu się za niską jakość druku. Poza tym wszystko w porządku. Cena tonerów wyższa niż dla HP. Na Amazonie tylko 30 opinii. HP mają setki opinii. Nie trzeba zmieniać chipa. Drukarka patrzy w kasetę ile zostało proszku. Tańsza od M251NW. Tanie zamienniki

HP LaserJet PRO 200 Color M251NW - tutaj na Amazonie głównie pozytywne opinie. Dobre notki za jakość i niska cena tonerów. Trzeba zmieniać chip w w kasecie. Tanie zamienniki. Podobno zacina się na cieńkim papierze. Zalecają papier powyżej 20lbs czyli 74g/m2.

W tej chwili waham się między 200PRO a 3140cw. Cena Brothera to 60-70% HPka.

Dodatkowe pytanko. Weszliśmy już w kwoty blisko 1000zł. Podałem przedział od 500zł. Czy w przedziale 300-500 jest coś ciekawego czy sama kicha?
  • Poziom 32  
    DJ_Baryl napisał:
    W tej chwili waham się między 200PRO a 3140cw

To wybierz Canon 7110 - praktycznie to samo w innej obudowie, a tańsze.
    Dobry dostęp do zamienników, które nie są b.drogie oraz nie musisz się martwić o bęben jak w Brotherze.
    DJ_Baryl napisał:
    Czy w przedziale 300-500 jest coś ciekawego czy sama kicha?

Najtaniej wyszedłby w eksploatacji hp cp1025 (na zamiennikach) albo jakiś Samsung, ale z wiecznym chipem i dosypywaniem tonera.
    DJ_Baryl napisał:
    Podobno zacina się na cieńkim papierze. Zalecają papier powyżej 20lbs czyli 74g/m2.

Czyli zalecają normalny papier :)
  • Poziom 10  
    Cytat:
    To wybierz Canon 7110 - praktycznie to samo w innej obudowie, a tańsze.
    Dobry dostęp do zamienników, które nie są b.drogie oraz nie musisz się martwić o bęben jak w Brotherze.

Po analizie cen drukarek, tonerów, wyników testów wybór pada na Canona LBP7110cw.
    HP CP1025nw ma za dużo negatywnych opinii a i cena wcale nie zachęca.
    Brother HL-3140cw jest zaraz za Canonem, ale minusuje bębnem, pasem transmisyjnym papieru, drogimi tonerami i słabym dostępem do zamienników. A po tym co wyczytałem w teście komputer świata nt. toksyczności tonerów proszku samodzielnie wymieniać nie zamierzam. I mówimy tu o oryginalnych tonerach a nie tanich zamiennikach, które najczęściej są niższej jakości (czyt. bardziej toksyczne).

Jeszcze jedna kwestia. Szukam również drugiej drukarki dla siebie ze skanerem o parametrach takich jak w dyskusji. Jakieś sugestie?
  • Poziom 32  
    DJ_Baryl napisał:
    Szukam również drugiej drukarki dla siebie ze skanerem o parametrach takich jak w dyskusji. Jakieś sugestie?

Znów Canon MF8230Cn - ale nie ma wifi, MF8280Cw - z wifi.
  • Poziom 10  
    my41s napisał:
    MF8280Cw - z wifi

Mam odpowiedź. Dzięki. Zamykam temat.