Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

atmega i HK-GT2R - nadajnik na atmedze i odbiornik HK-GT2R- czy się uda

14 Lut 2014 21:43 1161 3
 • Poziom 11  
  Witam serdecznie,
  na razie chciałbym uzyskać suchą informację czy jest taka opcja:
  Potrzebuje sterować silnikiem/silnikami krokowymi. Normalnie bezpośrednio przez atmege nie ma problemu. Chce jednak spróbować zrobić przez transmisje rc, gdzie potrzebny mi jest tylko stan 1 lub 0. np na 3 silnikami

  atmega->nadajnik (wysyła stan 1,0)==== odbiornik HK-GT2R-> atmega(odczytuje stan wysoki niski, dalej programowo idzie).

  Sądzę że poprawnie wykonany nadajnik spowoduje że wybrany przez mnie odbiornik dalej da radę. Tylko jak wykonać taki nadajnik, co potrzeba do wykonania takiego nadajnika 3 kanałowego.
  Na chłopski rozum procek->scalaczek konwertujący odebrany sygnał, na sygnał gotowy do wysłania (modulator np GFSK),cewka do danej częstotliwości (w moim przypadku 2,4Ghz, zdemontowana z pilota zabawki)

  Proszę o wyrozumiałość i cenne rady,sugestie.
 • Moderator Robotyka
  Niestety, ale samodzielna budowa nadajnika RC dziś jest kompletnie nie opłacalna.
  Wymagana jest do tego dość specjalistyczna aparatura, żeby zbudować coś co nie będzie siać po sześciu pasmach w koło.

  Prościej kupić najprostszy nawet nadajnik z odbiornikiem w komplecie. Koszty oscylują w okolicy 100zł za nowy, sprawdzony sprzęt. Na wyjściu z odbiornika masz od razu sygnał PWM, co ułatwia mnóstwo rzeczy.
  2 - 3 kanały mają aparatury pistoletowe do samochodów i łódek. 4 i więcej - aparatury drążkowe do modeli latających głównie.

  3 kanały nieproporcjonalne mają też niektóre zabawki - samochodziki (jazda i skręt + turbo), ale tu raczej pasma CB wchodzą w grę.

  Aparatury budowa 40-ci lat temu, jak nowa była nie tylko prawie niedostępna, ale też kosztowała kilka pensji. Teraz są tańsze od przyzwoitego multimetru.
 • Poziom 11  
  Liczę się z tym że robiąc samemu nie wyjdzie taniej, i zazwyczaj już tak jest. Na PWM`ie nie zależy mi bo prędkość programowo nadaje i będzie stała. Na chwilę obecną potrzebuje 3 kanały,pewnie do roku czasu wzrośnie potrzeba zwiększenia ilości i może będzie łatwiej zmodyfikować nadajnik niż nabywać kolejny nowy.
  Nadajnik w najprostszej postaci.

  Pozdrawiam
 • Poziom 27  
  Kup sam moduł nadawczy + odbiornik, na jednym procku wygeneruj ppm albo podobny sygnał, na odbiorniku go odbierzesz. Nie zbudujesz tego.