Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NETGEAR WNRD3700v4 - NETGEAR WNRD3700v4 słabe wifi na ultrabook S46C inSSIDer

pawlikalex27 14 Lut 2014 22:58 1350 5
  • #1 14 Lut 2014 22:58
    pawlikalex27
    Poziom 12  

Witam. Przeinstalowałem dzisiaj Windows 7 na ultrabook ASUS S46C. Po zainstalowaniu na nowo Windows 7, wszystkich sterowników itp. karta wifi, jaka siedzi tj. Qualcomm Atheros AR9485WB-EG łapie bardzo słabo sygnał. Ultrabook jest przy routerze gdzie z 5 łapie tylko 3 kreski, jak odejdę dosłownie na metr to automatycznie spada na 1 kreskę albo gubi całkowicie zasięg. Aktualizowałem najnowsze sterowniki ze strony Atheros.cz z dnia 25.10.2013 ale to nic nie pomogło. Podobno sama karta w sobie jest bardzo dobra, a mimo tego jest tak jak widać. Poniżej screen z programu inSSIDer. Dodam jeszcze, że kanał ustawiłem na 10 (aplikacja w telefonie S3 Wifi Analyzer i w różnych zakątkach mieszkania pokazuje że kanał 10 i 14 jest najlepszy, na routerze nie mogę ustawić kanału 14 więc ustawiłem 10).

NETGEAR WNRD3700v4 - NETGEAR WNRD3700v4 słabe wifi na ultrabook S46C inSSIDer

Brat siedzi obok w pokoju (mamy mieszkanie nie całe 70m2) i jemu 3-letni laptop łapie sygnał na 3 z 5 kresek bezproblemowo. Router może pracować w paśmie 5GHZ ale żaden laptop nie wykrywa tego pasma prócz mojego tylko telefonu Samsung S3. Dziwi mnie to również bo po to był kupiony router, karta obsługuje standard N ale nie obsługuje 5GHz, sama w sobie posiada za to dodatkowo Bluetooth 4.0 Mam łącze w multimedia 60mb/s a za miesiąc będę zwiększał na 120 .. Pomoże ktoś, jakieś porady?

0 5
  • #2 14 Lut 2014 23:07
    jurek.adam
    Poziom 43  

Sterowniki najnowsze?
    http://www.atheros.cz/atheros-wireless-download.php?chipset=61&system=5

Pobierz sobie jakiegoś graficznego Linuxa (Mint, Ubuntu, OpenSuSE) i nagraj przez Unetbootin na pendrive. Uruchom z niego sytem i sprawdź jak zachowuje się wifi, jeśli tak samo źle to zobacz, czy w laptopie anteny są przykręcone do karty wifi. Trzeba dostać się do środka wiec jak masz jakieś plomby gwarancyjne to pozostaje reklamacja.

Nie każda karta wifi obsługuje również pasmo 5GHz, właściwie to większość ma tylko 2.4GHz.

0
  • #3 14 Lut 2014 23:13
    pawlikalex27
    Poziom 12  

Tak, sterowniki najnowsze dokładnie te z końcówką 270 które podałeś. Z dostaniem się do środka to nie ma problemu bo rozbieram laptopy, tego też już rozbierałem całego więc no problem. ok, tak zrobię i jutro dam znać, bo dzisiaj już nie dam rady już.

Dodano po 40 [sekundy]:

a sam router patrząc na zdjęcie to dobrze nadaje --> chodzi mi o dBm ..

0
  • #4 14 Lut 2014 23:32
    jurek.adam
    Poziom 43  

pawlikalex27 napisał:
    Brat siedzi obok w pokoju (mamy mieszkanie nie całe 70m2) i jemu 3-letni laptop łapie sygnał na 3 z 5 kresek bezproblemowo.
    A więc problemów nie doszukiwałbym się w routerze tylko w Asusie jesli bratu wifi działa bezproblemowo.

0
  • #5 15 Lut 2014 15:16
    pawlikalex27
    Poziom 12  

sprawdziłem właśnie na Ubuntu i sieć jest jeszcze gorsza, wykazuje tylko 2 z 5 kresek na wykazie, ultrabook jest przy routerze, rozkręcę go i sprawdzę, mam w zapasie jakby co identyczną kartę sieciową to posprawdzam i dam znać.

Dodano po 7 [minuty]:

powiem inaczej i tak chcę zmienić w nim kartę Wifi, jaką polecacie do niego, miniPCI ta mniejsza. Interesuje mnie obsługa 5GHz. Polecają "Your Ultrabook™ with the IntelŸ CentrinoŸ Advanced-N 6235 Wi-Fi plus Bluetooth* adapter combines faster speed (up to 300 Mbps1)".

czy to będzie dobry wybór ?

0
  • #6 23 Lut 2014 14:18
    pawlikalex27
    Poziom 12  

ok, nikt nie odpowiedział więc sprawa rozwiązana. Zakup nowej karty sieciowej w morele.net

Karta sieciowa Intel Centrino Advanced-N 6235 Dual Band 6235AN.HMWWB

i hula jak ta lala na 5GHz . Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów