Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra B 1.6 16v 2000 LPG - Padnięta cewka, szarpanie silnikiem, brak mocy,

14 Feb 2014 23:24 13533 11
  • Level 9  
    Witam 1,5 miesiąca temu w trasie samochód zaczął mi szwankować. Brakowało mu mocy i przy przyśpieszaniu zaczął szarpać. zostały wymienione świece lecz nic to nie pomogło. Pojechałem na komputer i mechanik powiedział że nie pali na 3 gar i podejrzenie padło na cewkę (listwę). Wiec zakupiłem nową cewkę firmy Magneti Marelli i po zamontowaniu jak ręką odjął. Moc wróciła i nie było szarpań i silnik na biegu jałowym już się nie trząsł. Dzisiaj podczas przyśpieszania coś szarpnęło i od razu odpuściłem gaz, po chwili wcisnąłem i pojawiło się charakterystyczne jak za poprzednim razem szarpanie. Może ktoś mi podpowie co może być przyczyną tej usterki?? Bo znowu wymienię świece i może cewke i za 1,5 miesiąca znowu będzie to samo. Co mogło jeszcze spowodować usterkę cewki lub świecy??
  • Level 14  
    Kolego jesli wymieniasz cewkę (listwe) do za każdym razem również wymieniasz wszystkie świece. Uszkodzona cewna uszkadza świece i na odwrót.
  • Level 43  
    Prawda mogło juz na starej cewce przebijać po izolatorze nowej świecy.
  • Level 9  
    Przecież napisałem że wymieniłem świece.
    A tak na marginesie michal11041 Uszkodzona świeca może uszkodzić cewkę, natomiast na odwrót nie.
  • Level 38  
    Nie wiem czemu odnoszę wrażenie, że 80% produktów w pudełkach z napisem Magneti Marelli jest wyproduowane w Państwie Środka. Na samych wyrobach nie żadnych oznaczeń. To może być przyczyną.
  • Level 39  
    Kup cekę BERU i będziesz miał spokój.
  • Level 9  
    nie no jeżeli to cewka to pójdzie na reklamację. Tylko zastanawia czy przyczyną jest wadliwa cewka czy może coś innego. Oryginalnie były zakładane cewki firmy Delphi.
  • Level 14  
    Na 99% rozwaliło którąś ze świec. Z Twojego opisu wynika ze wymieniłeś świece przed wymianą cewki i tu zrobiłeś bład. To dlatego napisałem ze jak się wymienia cewke to i razem wymienia się świece. Nie raz juz miałem taki przypadek.
  • Level 9  
    No jakoś mechanicy z którymi się kontaktowałem mówili coś innego. A tak w ogóle cewka to nie jest tania część bo ok.400 zł i myślisz że każdy jak mu coś padnie od razu wymienia świece i cewkę?? Bo nie wydaje mi sie
  • Level 14  
    To inaczej powiem. Jeśli zdiagnozujesz ze cewka siadła to razem z nową cewką wymieniasz również świece. Ja nie piszę o tym ze jeśli samochód zaczyna szarpać i to od razu świece i cewka do wymiany. Wymieniłeś świece, nic nie dało, wymieniłeś cewkę pomogło, ale te świece już dostały po tyłku na tej starej cewce. Dlatego wymienia sie komplet. Wykręć świece i zobaczysz ze któraś będzie pęknięta.
  • Level 9  
    A więc tak wstawiłem do mechaniora. Sprawdzili cewkę i znowu na 3 gar nie pali. Cewka poszła na reklamację. Sprawdzili także czy coś zwary nie robi ale nic nie wykryli. To może faktycznie to była wina tylko cewki. A jeszcze takie pytanko bo auto jest na lpg. Może coś z instalacją gazową jest nie tak i padła cewka??
  • Level 9  
    Wymienione świece i wymieniona cewka. na razie śmiga aż miło :) Świece firmy NGK a cewka firmy BERU