Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B 1.6 16v 2000 LPG - Padnięta cewka, szarpanie silnikiem, brak mocy,

14 Lut 2014 23:24 12798 11
  • Poziom 9  
    Witam 1,5 miesiąca temu w trasie samochód zaczął mi szwankować. Brakowało mu mocy i przy przyśpieszaniu zaczął szarpać. zostały wymienione świece lecz nic to nie pomogło. Pojechałem na komputer i mechanik powiedział że nie pali na 3 gar i podejrzenie padło na cewkę (listwę). Wiec zakupiłem nową cewkę firmy Magneti Marelli i po zamontowaniu jak ręką odjął. Moc wróciła i nie było szarpań i silnik na biegu jałowym już się nie trząsł. Dzisiaj podczas przyśpieszania coś szarpnęło i od razu odpuściłem gaz, po chwili wcisnąłem i pojawiło się charakterystyczne jak za poprzednim razem szarpanie. Może ktoś mi podpowie co może być przyczyną tej usterki?? Bo znowu wymienię świece i może cewke i za 1,5 miesiąca znowu będzie to samo. Co mogło jeszcze spowodować usterkę cewki lub świecy??
  • Poziom 14  
    Kolego jesli wymieniasz cewkę (listwe) do za każdym razem również wymieniasz wszystkie świece. Uszkodzona cewna uszkadza świece i na odwrót.
  • Poziom 43  
    Prawda mogło juz na starej cewce przebijać po izolatorze nowej świecy.
  • Poziom 9  
    Przecież napisałem że wymieniłem świece.
    A tak na marginesie michal11041 Uszkodzona świeca może uszkodzić cewkę, natomiast na odwrót nie.
  • Poziom 38  
    Nie wiem czemu odnoszę wrażenie, że 80% produktów w pudełkach z napisem Magneti Marelli jest wyproduowane w Państwie Środka. Na samych wyrobach nie żadnych oznaczeń. To może być przyczyną.
  • Poziom 39  
    Kup cekę BERU i będziesz miał spokój.
  • Poziom 9  
    nie no jeżeli to cewka to pójdzie na reklamację. Tylko zastanawia czy przyczyną jest wadliwa cewka czy może coś innego. Oryginalnie były zakładane cewki firmy Delphi.
  • Poziom 14  
    Na 99% rozwaliło którąś ze świec. Z Twojego opisu wynika ze wymieniłeś świece przed wymianą cewki i tu zrobiłeś bład. To dlatego napisałem ze jak się wymienia cewke to i razem wymienia się świece. Nie raz juz miałem taki przypadek.
  • Poziom 9  
    No jakoś mechanicy z którymi się kontaktowałem mówili coś innego. A tak w ogóle cewka to nie jest tania część bo ok.400 zł i myślisz że każdy jak mu coś padnie od razu wymienia świece i cewkę?? Bo nie wydaje mi sie
  • Poziom 14  
    To inaczej powiem. Jeśli zdiagnozujesz ze cewka siadła to razem z nową cewką wymieniasz również świece. Ja nie piszę o tym ze jeśli samochód zaczyna szarpać i to od razu świece i cewka do wymiany. Wymieniłeś świece, nic nie dało, wymieniłeś cewkę pomogło, ale te świece już dostały po tyłku na tej starej cewce. Dlatego wymienia sie komplet. Wykręć świece i zobaczysz ze któraś będzie pęknięta.
  • Poziom 9  
    A więc tak wstawiłem do mechaniora. Sprawdzili cewkę i znowu na 3 gar nie pali. Cewka poszła na reklamację. Sprawdzili także czy coś zwary nie robi ale nic nie wykryli. To może faktycznie to była wina tylko cewki. A jeszcze takie pytanko bo auto jest na lpg. Może coś z instalacją gazową jest nie tak i padła cewka??
  • Poziom 9  
    Wymienione świece i wymieniona cewka. na razie śmiga aż miło :) Świece firmy NGK a cewka firmy BERU