Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Candy CDCF6S sygnalizacja usterki

Marquad 15 Feb 2014 08:30 5733 6
 • #1
  Marquad
  Level 2  
  Witam serdecznie. Wysiadła u mnie zmywarka Candy CDCF6S. Objawy są takie, że mniej więcej pod koniec programu włącza się piszczyk. Dźwięk przerywany (mniej więcej 1s) i tak sobie piszczy cały czas, aż do wyłączenia zasilania oraz pulsuje dioda od programu 45 st. i słychać buczenie pompy (inne niż przy prawidłowej pracy). Mam wrażenie jakby pompa działała ale coś nie pozwalało na napływ/odpływ wody.

  Stało się to po raz któryś z rzędu. Za kazdym razem rozbierałem zmywarkę, wyjmowałem rurki, czyściłem itd. itp. (to co było w moim zasięgu pojowania), odłączałem też kondensator startowy i wtyczkę płytki programatora. Po takim zabiegu zmywarka znowu rusza na np. jakiś tydzień, niby wszystko działa, aż do następnego wystąpienia opisanego objawu.

  Czy może mi ktoś podpowiedzieć co oznacza ta synalizacja i za co ewentualnie się brać z naprawą? Będę wdzięczny za sugestie.

  P.S. Dzisiaj wyjąłem ją i odpaliłem na "stołku". Odpiąłem elektronikę, podpiąłem z powrotem i działa :| Tylko, że coś kapie trochę ze spodu obudowy... Pytanie czy po prostu przy wyciąganiu jej z szafki coś się wylało czy jest gdzieś przeciek i sygnalizuje pływak zabezpieczający. To tyle na chwilę obecną.

  OK. Problem zdiagnozowany. Ten sygnał i objawy dotyczą wycieku wody. Pływak od sygnalizacji wycieku. Leje spod głównej uszczelki. Temat chyba do zamknięcia.

  Pozdrawiam fachowców.
 • #2
  Trinity111
  Level 2  
  Witam.
  Mam dokładnie ten sam problem od dzisiejszego popołudnia.
  Jakieś porady dla laika? Jest szansa cokolwiek zrobić samemu czy tylko serwis? :)
  Wytrzeć? Wysuszyć? :)
  Serdecznie pozdrawiam
  Krzysztof
 • #3
  zielinskii
  Level 16  
  Wymienić uszczelkę.
 • #4
  Trinity111
  Level 2  
  Chodzi o uszczelkę przy drzwiach? Tą która jest zamocowana dookoła, czy tą grubszą przymocowaną do drzwi.
  Serdecznie dziekuję
 • #5
  h jaworski
  Home appliances specialist
  Trzeba poszukać przecieku a nie zwalać wszystko na uszczelki. Sprawna dobrze działająca zmywarka powinna dobrze działać nawet bez uszczelek .Jeżeli woda cieknie drzwiami to trzeb popatrzeć czy dobrze działają śmigła czy nie są zapchane i stoją czy też nie są rozszczelnione na szwie i walą ciśnieniem wody w drzwi i tego żadna nawet nowa uszczelka nie uszczelni .
 • #6
  darektg77
  Level 9  
  Witam.
  Dołączę sie do tematu może ktoś pomoże.
  Od kilku dni mam problem za zmywarką Candy CDCF 6.
  Po uruchomieniu przyciskiem włączania nie można nic zrobić żadne przyciski nie reagują tylko na przemian po kolei migają kontrolki programów. Czasem jak się ją wyłączy z prądu i włączy na nowo to uda się szybko uruchomić jakiś program naciskając od razu przycisk start bez wyboru programu. Szukałem w necie kodów błędów ale nic nie znalazłem więc nawet nie wiem co może oznaczać taki objaw. Rozebrałem ją w środku suchutko ani kropli czujnik zalania wygląda ok, nie wiem o co chodzi, jak by ktoś coś wiedział może pomoże. Z góry dziękuję.
 • #7
  user64
  Level 27  
  darektg77 rozwiązałeś może ten problem? Mam to samo i nie wiem o co jej chodzi zupełnie.