Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Sprzedam] Książki dla elektronika

wrokam 15 Feb 2014 08:58 1347 0
Altium Designer Computer Controls
 • #1
  wrokam
  Level 8  
  Paweł Marks - Pamięci masowe w systemach mikroprocesorowych
  [Sprzedam] Książki dla elektronika

  Moja cena: 45zł

  O książce
  Praktyczny poradnik dla każdego konstruktora chcącego dołączyć pamięć masową pracującą w najpopularniejszym standardzie IDE/ATA do systemu cyfrowego. Na przykładzie zestawu uruchomieniowego z 8-bitowym mikrokontrolerem z rodziny AVR pokazano, że dostęp do danych umieszczonych np. na partycji FAT32 nie jest skomplikowany. W książce dokładnie opisano funkcje umożliwiające zapisywanie i odczytywanie danych z różnorodnych pamięci masowych, np. dysków twardych, czytników CD-ROM czy kart pamięci CompactFlash.
  Zaprezentowane oprogramowanie napisano z wykorzystaniem bezpłatnego pakietu WinAVR z kompilatorem języka C dla mikrokontrolerów AVR (AVR-GCC). Dzięki temu przeniesienie przykładowego oprogramowania na inną platformą sprzętową (np. na mikrokontrolery z rodziny PIC czy z rdzeniem ARM) nie powinno przysporzyć kłopotów.

  Budowa dysku twardego;
  Opis standardu AT-BUS;
  Logiczna organizacja danych na dysku;
  Dołączenie dysku do systemu mikroprocesorowego;
  Programowa obsługa dysku twardego;
  Dostęp do danych na partycji FAT32;
  Prosty system plików;
  Obsługa kart pamięci CompactFlash, napędu CD-ROM.


  Lucjan Bryndza - Mikrokontrolery z rdzeniem ARM9 w przykładach
  [Sprzedam] Książki dla elektronika

  Moja cena: 45zł

  Mikrokontrolery i mikroprocesory wyposażone w rdzenie opracowane przez firmę ARM dominują obecnie w nowoczesnych aplikacjach elektronicznych. Rosnące wymagania aplikacji powodują, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się zaawansowane układy bazujące na szybkich rdzeniach z rodziny ARM9.
  W książce kompleksowo przedstawiono podstawowe zagadnienia praktyczne związane ze stosowaniem w praktyce inżynierskiej mikrokontrolerów z rodziny STR91x firmy STMicroelectronics. Budowę i funkcjonowanie poszczególnych bloków mikrokontrolera pokazano na prostych przykładach pozwalających Czytelnikom na wygodne prowadzenie własnych prób i badań. W książce przedstawiono także narzędzia programowe i sprzętowe służące do konfigurowania i przygotowywania programów dla mikrokontrolerów STR91x, ze szczególnym uwzględnieniem narzędzi dostępnych bezpłatnie.
  Książka jest przeznaczona dla inżynierów i studentów wyższych szkół technicznych, może służyć także jako podręcznik dla konstruktorów zamierzających wykorzystać w swoich aplikacjach zaawansowane mikrokontrolery 32-bitowe.


  Jacek Bogusz - Lokalne interfejsy szeregowe
  [Sprzedam] Książki dla elektronika

  Moja cena: 47zł

  O książce
  Książka zawiera zbiór podstawowych informacji na temat lokalnych interfejsów szeregowych stosowanych najczęściej we współczesnych systemach mikroprocesorowych. Jest ona przeznaczona zarówno dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w tej dziedzinie, jak i dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę czy też wykonać aplikację opartą na układach wyposażonych w któryś z opisanych interfejsów. W książce zamieszczono wszelkie informacje niezbędne do zrozumienia zasady działania interfejsów, omówiono także protokoły wymiany danych stosowane podczas transmisji danych za pomocą tych interfejsów.
  Nie ma w niej odpowiedzi na często zadawane pytanie "który interfejs jest najlepszy?". Autor skupił się na rozwiązaniach praktycznych i prezentacji przykładów programów napisanych dla interfejsów sprzętowych wbudowanych w popularne mikrokontrolery, jak i realizujących funkcje interfejsów wyłącznie na drodze programowej za pomocą uniwersalnych zasobów mikrokontrolera.
  Szczegółowo omówiono zagadnienia związane z transmisją danych przy użyciu interfejsów szeregowych takich, jak: I2C, SMBus, SPI, Microwire oraz 1-Wire. Opisano wiele gotowych rozwiązań programowych i sprzętowych, włączając w to specjalizowane kontrolery oraz rozwiązania stosowane w celu galwanicznej separacji obwodów nadajnika i odbiornika danych. Szczególnie dużo miejsca poświęcono interfejsom I2C oraz SPI, jako najbardziej rozpowszechnionym wśród mikrokontrolerów 8- i 16-bitowych.


  Marek Smyczek - Protel DXP, pierwsze kroki
  [Sprzedam] Książki dla elektronika

  Moja cena: 52zł

  Protel DXP jest najpopularniejszym w naszym kraju i jednym z najbardziej popularnych na świecie pakietów narzędziowych EDA dla elektroników.
  W książce zawarto łatwy w przyswojeniu kurs, który krok po kroku prowadzi Czytelnika po "zakamarkach" tego niezwykle rozbudowanego pakietu. Dzięki niemu można poznać sposoby obsługi i konfigurację edytorów schematów, płytek drukowanych i elementów bibliotecznych. Większość zagadnień zilustrowano przykładami, które ułatwiają samodzielnie przetestowanie możliwości pakietu.


  Wojciech Mielczarek - USB. Uniwersalny interfejs szeregowy
  [Sprzedam] Książki dla elektronika

  Moja cena: 15zł

  Kompletny opis architektury systemu komputerowego
  opartego na złączu Universal Serial Bus

  Charakterystyka systemu i protokołu transmisji danych
  Metody kontrolowania urządzeń USB
  Klasy urządzeń USB

  Złącze USB (Universal Serial Bus) szybko stało się jednym z podstawowych standardów komunikacyjnych w systemach komputerowych, zastępując wiele dotychczas stosowanych portów. Dzięki kilku typom transferu danych i szybkości transmisji umożliwia przyłączenie różnych urządzeń peryferyjnych. Poprzez USB podłącza się między innymi drukarki, skanery, aparaty cyfrowe, klawiatury oraz myszy. Wykrywanie i konfiguracja urządzenia USB oraz instalacja sterownika odbywa się automatycznie, co bardzo ułatwia korzystanie z osprzętu zgodnego z tym standardem. Niestety, łatwość obsługi urządzeń USB nie idzie w parze z prostotą samego interfejsu. Mechanizmy komunikacyjne USB są skomplikowane, a wykonywanie układów interfejsów dla urządzeń USB oraz pisanie sterowników urządzeń dla kontrolera systemu to trudne zadania.

  Książka "USB. Uniwersalny interfejs szeregowy" to omówienie architektury Universal Serial Bus. Przeznaczona jest dla osób, które chcą zmierzyć się z takim wyzwaniem lub po prostu są zainteresowane tym, co "w komputerze piszczy". Opisany jest tu standard USB 1.1 oraz jego rozszerzenia wprowadzone w wersji 2.0, omówione są mechanizmy komunikacyjne zastosowane w USB oraz specyfika klas urządzeń USB. Poznasz też protokół transmisji danych przez złącze USB, nauczysz się kontrolować urządzenia za pomocą rozkazów standardowych oraz dowiesz się, jak tworzyć oprogramowanie obsługujące port USB.

  Model komunikacyjny interfejsu USB
  Transmisja danych i wykrywanie błędów
  Deskryptory urządzeń USB
  Wykrywanie podłączonych urządzeń
  Standardowe rozkazy protokołu USB
  Zasilanie urządzeń
  Klasy urządzeń USB

  Jeśli chcesz wiedzieć, jak działa interfejs USB i jak można go wykorzystać -- koniecznie przeczytaj tę książkę.

  Mój telefon: 792-267-859, można także napisać PW.
  Wszystkie książki używane ale w bardzo dobrym stanie.
  Wysyłka pocztą. Można odebrać osobiście we Wrocławiu.
  Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
 • Altium Designer Computer Controls