Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Punto 1.6 mpi sterownik sil. GM 176 1.58L MAN BPJZ (DELCO)

Zbyszek K. 03 Apr 2005 02:02 3262 7
SterControl
    Zbyszek K.
    Level 13  
    WITAM W TĄ OKROPNĄ NOC!

Mam gorącą prosbę do fachowców zajmujących sie sterownikami silników.
    W załączniku jest plik z pamieci eep. MOTOROLKI HC11F1 sterownika od Punta 1.6 firmy DELCO , ALBO GM . Bardzo żadko spotykana wersja Fiata.Silnik to pomieszaniec opla i fiata, IMMO FIATA , Sterownik silnika oplopodobny.
    Prawdopodobnie mam uszkodzoną zawartosc pamieci-jest zbyt pusta na początku.W innych sterownikach znam mniej wiecej obszary zapisywanych danych,ale tego sterownika w zyciu nie przerabiałem.

Prosba o sprawdzenie zawartosci ,albo o podesłanie jakich kolwiek zawartosci z podobnych sterowników,z immo lub bez na hc11f1
    Ewenualnie kupie taki sprawny-używany.

autocentralsc(malpa)wp.pl
    0502292871
    Zbyszek K.
    W załączniku szczegóły i opis odczytu tego procesora w sterowniku-przyda sie.
  • SterControl
    penio
    Level 17  
    rob ilem tkai iaw16f i z poczatku masz racje bylo kilka lin zapisanych w lini gdzie siediz immo masz tylko czesc zapisane. na podstawie iaw to plik twoj jes tniepelny
    pozdrwiam
  • SterControl
    Zbyszek K.
    Level 13  
    Witam !
    Ze wzgledu na brak pomocy z listy postanowiłem zmodyfikowac nieco pliki wysłane.
    W załącznikach znajdują sie wartosciowe dane dotyczace tego sterownika, więc ustalam prowizje za pliki.
    Zawartość pamięci HC11F1 jest rzecza cenną,choć na wiele sie nie przyda -jest w niej zapisane immo z auta mojego więc nie wgrywajcie go bo nie zadziała.(jak ktoś bystry- to poradzi sobie).
    plik "HC11F1 GM 176 1,58L MAN BPJZ PLIK OK.rar" rozpakowac i zlikwidowac "_dat" a nadac mu tylko "nazwa .bin" inaczej nie chciał iść na serwer.

Odnośnie usunięcia wpisu immo służę usługą w firmie-tel 502292871.
    Koszt z odesłaniem około 150 zł (sterownik będzie pracował bez immo lub sam sie zaadoptuje, jesli w aucie znajduje się sprawny immobiliser fabryczny)

ODCZYT PROCESORA I SPOSÓB PODŁĄCZENIA STEROWNIKA W PLIKACH Z PROWIZJAMI.(NALEZY DYSPONOWAC INTERFEJSEM TYPOWYM NA MAXIE 232 DO MOTOROLI I PROGRAMEM KTÓRY UMOZLIWIA KOMUNIKACJĘ Z PROCESORAMI 68HC11F1 MOTOROLI.)

Pozdrawiam Zbyszek K.
    Darko77
    Level 12  
    Temat stary jak świat, ale odgrzewam kotleta. Lancia Dedra z takim sterownikiem się mi trafiła i pytanie dość banalne? Jakim interfejsem da się
    z tym czymś połączyć? Multiecuscan nie chce tego zeżreć.
    Darko77
    Level 12  
    Nie próbowałem, jest szansa, że ogarnie. Nawet mam euroscana, ale mam też odwieczny problem z kompem z dwoma sprzętowymi portami szeregowymi. Chyba czas odkurzyć stary zestaw do testowania. Ostatni raz był używany z 8 lat temu.
    Zbyszek K.
    Level 13  
    Cha, cha pamietam. Ja tez mam. Pod dosem jeszcze. Drugi port com na Karcie PCIM niestety odpalanie tej karty musialo byc robione recznie w Dosie przed odpaleniem euroscana.
    A wszystko to na simensie nixdorfie lapku z 95 ką, pierwszym lapkiem ktory kupilem w 99roku. Ale byl wypas 400MB disk, procek 75Mhz, ram 32MB, wypas torpeda. Stacjonarny mialem gorszy.😀
    Darko77
    Level 12  
    Laptop Siemensa.....nawet nie wiedziałem, że Siemens kiedykolwiek robił laptopy.

Ja na okoliczność testowanie ogarnąłem płytę główną luzem, taki komputerek który ma wszystko na płycie włącznie z zasilaczem (zasilany z 12V). Rozmiar płyty ITX jak dobrze pamiętam. Płyta nazywa się Alix 1D do zastosowań sieciowych. DOS na karcie CF która tam służy za twardy dysk. Porty ma sprzętowe. jeden wyprowadzony na twardo, drugi na tasiemce. Do tego monitor 7 cali VGA też zasilany z 12V oraz klawiatura na PS2 bezprzewodowa.

Trzeba odkurzyć tego pająka i znów to odpalić. Skaranie boskie z tymi portami szeregowymi. Jak by był jeden tylko potrzebny to mam eleganckiego Della.