Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet play na karte - niska prędkość

15 Lut 2014 12:19 3225 27
  • Uczeń
    Witam.
    Kupiłem modem za 110zł w play na kartę i mam problem, ponieważ mam prędkość max 2Mb/s (jak będę płacił 10zł na miesiąc dodatkowo to mi dadzą max 4mb/s). Czy to nie za mało? Na modemie 3131 jest napisane 21Mb/s / 5Mb/s.
  • Poziom 14  
    Witam. Dane, które przeczytałeś z modemu dotyczą prędkości, które da się na nim osiągnąć a nie jakie udostępnia sieć.
  • Uczeń
    ale modem nie ma lte i zasięgu też nie mam lte
  • Specjalista Sieci, Internet
    Chodzi o nową taryfę a nie technologię LTE. W nowych taryfach są wyższe limity prędkości.
  • Uczeń
    No ja mam 2mb a modem 21 obsługuje
    co zrobic aby miec max szybkosc?
  • Poziom 20  
    Max prędkości w życiu nie osiągniesz.
  • Poziom 14  
    Modem nie obsługuje LTE, a prędkość masz taką jaką operator udostępnia w Twoim "abonamencie".

W P4 np masz tak: Internet play na karte - niska prędkość
    Prędkość 2Mb/s spokojnie wystarcza do przeglądania internetu szczególnie w przypadku taryf na kartę z niskim limitem danych. W tej usłudze nie da rady bić rekordów prędkości.Kupiłeś starter Play On Line 4G LTE na kartę( czyli w nowej taryfie)?
  • Uczeń
    Tak, ale HSPA pozwala na 21 i modem też pozwala na 21Mb/ s ja nie oczekuje LTE tylko pełnej HSPA+
    Kto ci naopowiadał że na E-3131 osiągniesz 21 Mb/s. To teoretyczne prędkości możliwe do osiągnięcia w warunkach laboratoryjnych na HSPA+. W rzeczywistości nie do osiągnięcia. Prędości w internecie mobilnym HSPA+o czym pisałem ci wiele razy zależą od wielu czynników i są dużo niższe. Operator nie gwarantuje minimalnych , Play na dodatek ogranicza też maksymalne
  • Poziom 14  
    bnbnb poczytaj ze zrozumieniem!

1. E3131 nie obsługuje LTE ! Max HSPA+
    2. Operator zrobił "lejek", czyli tyle w jaki abonament załapał się abonent!
    3. VIDE powyższa tabela.
    4. w prepaid max 4-5 Mb/s!!!

i to tyle

Dalsza polemika jest bez sensu, no chyba, że zależy Ci na punktach!
  • Uczeń
    na youtube widziałem ile 3131 osiąga
  • Poziom 14  
    bnbnb napisał:
    na youtube widziałem ile 3131 osiąga

To co widziałeś to w jakiej sieci, u którego operatora ???
    Bo na pewno nie w P4.
    Podeślij link!
  • Poziom 20  
    Wszystkie umowy i regulaminy dotyczące internetu poprzez sieć komórkową zawierają w treści słowo "do" np. 21 Mb/s . Oznacza to w praktyce , że możesz osiągnąć nawet słaby transfer rzędu 1 Mb/s i będzie to zgodne z prawem. Prędkość nie tyle zależy od modemu co od odległości od bts i liczby aktualnie zalogowanych użytkowników ( obciążenie nadajnika)
  • Uczeń
    a nie od rodzaju? pley mam 4 km odemnie a zasieg HSPA+ a ere 500m a max GPRS i to ledwo co chodzi.

A te full to gdzieś w japonii facet osiągał czy w singapurze.
  • Poziom 14  
    Play online działa TYLKO po BTS'ach macierzystych, czyli nie działa w roamingu wewnętrznym!

Czytałeś regulamin tej oferty w jakiej kupiłeś??? Pewnie nie.

Skoro nie przemawia do Ciebie to co tu masz napisane zadzwoń na 790 500 500 to Ci wszystko wytłumaczą, albo podeślij regulamin który otrzymałeś przy zakupie, to ja Ci wytłumaczę.
  • Uczeń
    No gadam ze u mnie jest HSPA+ zasięg pley a t mobile edge a idzie max gprs
  • Poziom 14  
    W uzupełnieniu i dla rozwiania Twoich dylematów.

Powtórzę:
    Play online działa TYLKO po BTS'ach macierzystych, czyli nie działa w roamingu wewnętrznym!
    Taka jest zasada generalna, co nie oznacza że P4 nie robi testów, aby w przyszłości korzystać z BTS innych operatorów.
    Nie wierzę abyś miał kartę Play online działającą za pośrednictwem T-Mobile, chyba, że jesteś DB Play'a, no ale wtedy byś nie zadawał takich pytań. :)
    i
    W Play online transmisja dany tylko od UMTS (3G) w górę.

W P4 na Play online nie ma transmisji po GPRS EDGE. Taka transmisja jest tylko na VOICE i M2M.
  • Uczeń
    bogson napisał:
    W uzupełnieniu i dla rozwiania Twoich dylematów.

Powtórzę:
    Taka jest zasada generalna, co nie oznacza że P4 nie robi testów, aby w przyszłości korzystać z BTS innych operatorów.
    Nie wierzę abyś miał kartę Play online działającą za pośrednictwem T-Mobile, chyba, że jesteś DB Play'a, no ale wtedy byś nie zadawał takich pytań. :)
    i
    W Play online transmisja dany tylko od UMTS (3G) w górę.

W P4 na Play online nie ma transmisji po GPRS EDGE. Taka transmisja jest tylko na VOICE i M2M.

mam karte pley i era
  • Poziom 14  
    Nie rozumiem o co Ci chodzi.
    Napisałeś.

bnbnb napisał:
    Witam.
    Kupiłem modem za 110zł w play na kartę i mam problem, ponieważ mam prędkość max 2Mb/s (jak będę płacił 10zł na miesiąc dodatkowo to mi dadzą max 4mb/s). Czy to nie za mało? Na modemie 3131 jest napisane 21Mb/s / 5Mb/s.

To otrzymałeś odpowiedź jak wygląda sprawa w P4
  • Uczeń
    p4 co to jest?
    co znaczy macierzyste bts-y?
  • Poziom 14  
    bnbnb napisał:
    p4 co to jest?
    co znaczy macierzyste bts-y?

P4 = Play
    Macierzyste BTSy = należące do operatora.
  • Uczeń
    To czemu jak u mnie na miescie jest blisko bts ery to mam neta max gprs albo i wcale?
  • Poziom 14  
    sprawdź jakie pasmo jest na tym BTSie:
    http://mapa.btserch.pl
    znajdź swoją lokalizację i kliknij w ten BTS, o którym myślisz, że to ten.
    Pokaże Ci się pasmo jakie jest dostępne z tego BTSa.

To jedno, a drugie to to, że nic nie mówisz jaki masz modem do tej transmisji DATA z T-Mobile i jaki program to obsługuje. Może na nim ustawiłeś, że tylko takie i nie inne pasmo. :)

Podeśłij prntscrn z ustawieniami tego modemu.
  • Uczeń
    mam 3131 z pley i na tym samym programie dziala t mobile
    GSM 900 T mobile